تاریخچه و معرفی ۱۳۹۹/۷/۱۵ ۱۱:۲۰:۴۱
سرمایه گذاری گروه توسعه ملی

تاریخچه

شــرکت سـرمـایه‌گذاری گروه توسعه ملی در تاریخ ۱۳۷۰/۱۱/۲۰ به‌صورت شرکت سهـامـی عــام تاسیس و در تــاریخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۷۱ تحــت شماره ۸۹۵۸۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیردولتی به ثبت رسیده است. در سال ۱۳۸۹ نام شرکت از سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران به شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی تغییر کرد.

شناسه ملی شرکت تحت شماره ۱۰۱۰۱۳۳۹۵۹۰ و مـرکز اصلـی شــرکت تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۸۹ است.

سرمایه اولیه شـرکت مبلغ یک صد میلیارد ریال بوده که در چندین مرحله افزایش یافته و نهایتاً در سال ۱۳۹۳ به ۶.۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است. در سال ۱۳۹۹ به استناد  مصوبه هیات مدیره شرکت، مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ و همچنین مجمع عمومی عادی فوق العاده مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۶  سرمایه شرکت به ۲۷.۲۵۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

موضوع فعالیت شرکت

سرمایه‌گذاری

بررسی، مطالعه، ایجاد و توسعه، راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری و مشارکت انواع طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی و بازرگانی و خدماتی و مهندسی و ساختمانی در بخش‌های مختلف اقتصادی و اداره آن‌ها.

تاسیس شرکت

تشکیل و تأسیس انواع شرکت‌های تولیدی و صنعتی، خدماتی و مهندسی، بازرگانی و ساختمانی و مبادرت به هر گونه مشارکت با انواع شرکت‌های مذکور.

اداره و نگهداری موسسات اقتصادی

بازسازی، نوسازی، اداره و نگهداری، اصلاح، توقف، توسعه، ادغام و انحلال انواع شرکت‌ها و مؤسسات اقتصادی داخل و خارج از کشور.

آماده سازی شرکت‌ها

آماده کردن شرکت‌های مورد سرمایه‌گذاری به‌منظور فروش سهام آن‌ها در بورس اوراق بهادار یا خارج از بورس و همچنین فراهم نمودن امکانات لازم جهت ورود و پذیرش شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار و مشارکت و سرمایه‌گذاری با شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی خارجی با رعایت مقررات مربوطه.

خرید و فروش اوراق بهادار

استفاده از تسهیلات مالی واعتباری بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری داخل و خارج از کشور و همچنین انتشار اوراق مشارکت و خرید و فروش کلیه اوراق بهادار و سهام شرکت‌های داخلی و خارجی.

انجام معاملات سهام

انجام کلیه معاملات سهام و ارائه خدمات سرمایه‌گذاری و مبادرت به کلیه فعالیت‌های مالی و پولی در بازارهای پول و سرمایه و خرید و فروش کالا و اموال منقول و غیر منقول و اداره وجوه امانی حسب درخواست متقاضیان.

خدمات مدیریتی و مشاوره‌ای

تأمین کلیه خدمات مورد نیاز شرکت‌های تحت پوشش اعم از مالی و غیر مالی و همچنین ارائه خدمات مدیریتی و مشاوره‌ای و طراحی سیستم و بازاریابـی به‌منظور تسهیل و افزایش کارآیی آن‌ها و یا به‌منظور سرمایه‌گذاری جدید و طرح‌های توسعه و تکمیل چه از طریق مشارکت و یا مباشرت و تأیید و قبول هرگونه ضمانتنامه و یا تعهدنامه جهـت سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و تحت پوشش.

نمایندگی

اخذ و اعطای هرگونه نمایندگی در داخل و خارج از کشور و اخذ موافقت نامه اصولی و هرگونه مجوزهای دیگر به‌منظور اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی جدید و یا توسعه و تکمیل و تشکیل شخصیت حقوقی لازم برای این منظور.

سایر عملیات

انجام کلیه عملیات مجاز که بطور مستقیم و غیر مستقیم برای تحقق اهداف شرکت مفید بوده و یا در جهت اجرای مـوضوع شرکـت ضرورت داشته باشد از قبیل حق العملکاری کمیسیونری و غیره.

شرکت‌های زیرمجموعه