سود خالص گلتاش 356 درصد رشد کرد

مدیرعامل گلتاش از تحقق سود خالص 356 درصدی این شرکت خبر داد و گفت: تولید محصولات نهایی شرکت گلتاش در 6 ماهه منتهی به 31 خردادماه سال جاری، از رشد 76 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، شرکت گلتاش (سهامی عام) در زمینه تهیه و تولید انواع مواد شوینده و پاک کننده، محصولات بهداشتی و آرایشی و مواد صنعتی مرتبط، کارهای تولیدی و بازرگانی، صادرات و واردات فعالیت دارد و به عنوان یکی از شرکت های پیشرو صنعت شوینده در کشور شناخته می شود. در گپ و گفتی که مهرداد فیض پور، مدیرعامل این شرکت داشتیم، وضعیت عملیاتی و مالی این شرکت به همراه طرح های توسعه ای آن بررسی شد.

سوال: لطفا خلاصه ای از عملکرد شرکت گلتاش در سال جاری و مقایسه ای با سال قبل را ارایه کنید.

پاسخ: در  دوره مالی ۶ ماهه منتهی به ‌٣١ خرداد ١۴٠٢ مقدار ٢۶،۵۴۴ تن انواع محصول، به ارزش بيش از 884 ميليارد تومان (8،844،276 میلیون ریال) به فروش رسيده که به اين ترتيب، مبلغ فروش ناخالص در مقایسه با دوره مشابه سال قبل بالغ بر 508 ميليارد تومان (5،081،113 میلیون ریال) افزايش داشته­است. از اين مقدار حدود دو سوم ناشي از افزايش مقداري فروش بوده و مابقي، از افزايش در میانگین نرخ های فروش حاصل شده است. همچنین مقدار تولید محصولات نهایی در ۶ ماهه منتهی به ٣١ خرداد ١۴٠٢ معادل ٢٧،٣٧۵ تن است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ‌‌(١۵،۵۴٨ تن) افزایش 76 درصدي داشته ­است.

از سوی دیگر، هزینه‌های مالی در شش ماهه منتهی به ٣١ خرداد ١۴٠٢، حدود 33 ميليارد تومان (٣٢۶،۵٠٨ میلیون ریال) محقق شده و كاهش 18.6 درصدي نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان مي دهد كه اين امر عمدتا ناشی از مدیریت نقدینگی، پرداخت به موقع اقساط، و جلو گیری از جرائم و دیرکرد است.

سوال: رشد تولید و سودآوری این شرکت بر اساس چه استراتژی و راهبردهایی انجام گرفته است؟

پاسخ: سود خالص شرکت در 6 ماهه نخست سال مالی ‌١۴٠٢ قريب به 84 ميليارد تومان (836،055 میلیون ریال) بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل با ثبت حدود 33 ميليارد تومان (٣٢۶،۶١٨ ميليون ريال) زيان خالص، ٣۵۶ درصد رشد داشته که ناشی از افزایش در حجم فروش و کنترل هزینه هاست.

سوال: پیش بینی شما نسبت به عملکرد خود تا پایان سال مالی به چه نحوی است؟

پاسخ: با توجه به تعدیل بودجه سال مالی ١۴٠٢ بر اساس عملکرد واقعی ۶ ماهه منتهی به ٣١ خرداد ١۴٠٢ و برآورد سود و زیان ۶ ماهه دوم سال مالی منتهی به ‌٣٠ آذر ١۴٠٢، سود خالص به مبلغ 185 ميليارد تومان (١،٨۵٠،٠٠٠ میلیون ریال) بر اساس تحقق مقدار ۵٨،٠٠٠ تن فروش محصول پيش بيني شده است كه اين برآورد بر اساس نرخ‌های خرید در خرداد ماه ١۴٠٢ انجام شده و در صورت هر گونه تغییر در مفروضات (از قبيل نوسانات قابل توجه در نرخ ارز، نرخ مواد اولیه و ملزومات بسته بندی) تغيير در ميزان سود پيش بيني شده دور از ذهن نيست.

سوال: چه طرح های توسعه و نواورانه ای در پیش رو دارید؟

پاسخ: به منظور کنترل حاشیه سود ناخالص و کاهش بهای تمام شده محصولات‌، شرکت در نظر دارد با خرید، نصب و راه اندازی ماشین آلات جدید ‌(باد کن احجام بزرگ‌، دستگاه تولید پلی فرم و کپ و شولدر، و دستگاه تولید تیوب) بهای تمام شده ادوات را کاهش دهد كه این امر باعث کاهش بهای تمام شده محصولات نهایی خواهد شد. همچنين، با عنايت به مصوبات مجمع عمومی سال مالی قبل و تعیین سود ۶٠٠ ریال به ازای هر سهم (که این امر باعث خروج نقدینگی بابت پرداخت سود سهام خواهد شد‌) و همچنين خرید برندهای نسیم و پونه به مبلغ ٢٣۵ میلیارد تومان، شرکت در نظر دارد از محل مطالبات سهامداران و مخارج انجام شده، مبلغ ٣۴٠ میلیارد تومان افزایش سرمایه انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *