18 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی به مردم واگذار می‌شود

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: تا شش ماه آینده 18 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی در قالب سهام عدالت و عرضه در بورس به مردم واگذار می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار مهر، داوود دانش جعفری شب گذشته در حاشیه دومین جشنواره کارآفرینان برتر در سالن اجلاس سران در جمع خبرنگاران افزود: براساس برنامه، قرار است 80 درصد سهام شرکت‌های دولتی مشمول اصل 44 قانون اساسی واگذار شود و تنها 20 درصد از سهام این گونه از شرکت ها در اختیار دولت باقی بماند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: برهمین اساس،40 درصد سهام این گونه شرکت‌ها در قالب سهام عدالت و 40 درصد نیز به‌صورت عرضه در بورس به بخش خصوصی واگذار می شود.
 
دانش جعفری از تدوین لایحه ای توسط دولت و به منظور ایجاد ساز و کارهای قانونی مناسب برای اجرایی کردن سیاست های اصل 44 قانون اساسی خبر داد و افزود: برخی از شرکت های دولتی هنوز آماده واگذاری نیستند و به محض فراهم شدن بسترهای مناسب برای آنها به بخش خصوصی واگذار می شوند.
 
وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه اظهارات خود در دومین جشنواره کارآفرینان برتر، گفت: مشکلاتی که به منظور ارائه تسهیلات به کارآفرینان وجود داشت با برنامه ریزی های انجام شده با بانک‌ها به زودی مرتفع خواهد شد.
 
وی استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی را مهمترین برنامه دولت در این راستا خواند و اظهار داشت: با استفاده از این ظرفیت ها ، سرعت ارایه توجیهات اقتصادی طرح های کارآفرینان و در نهایت پرداخت تسهیلات به آنان نیز افزایش می‌یابد.
 
دانش جعفری مدت زمان تایید طرح های کارآفرینان توسط بانک ها را در حال حاضر 45 روز اعلام کرد.