یک پایگاه خبری آمریکایی: قیمت هفتگی نفت در بازارهای جهانی بیش از دو درصد بالا رفت

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا از پایگاه خبری مارکت واچ آمریکا، عامل دیگر افزایش قیمت های نفت در روز گذشته، گزارشی بود که نشان داد برای چهارمین هفته متوالی، تعداد دکل های حفاری فعال آمریکا کاهش یافته است.
قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در پایان معاملات بعد از ظهر دیروز (جمعه) بازار نایمکس نیویورک 1.8 درصد بالا رفت و به 45.70 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت این هفته در این بازار 2.3 درصد بالا رفت.
قیمت نفت برنت دریای شمال نیز در پایان معاملات روز گذشته بازار آیس فیوچرز لندن، با یک درصد افزایش به 48.60 دلار در هر بشکه رسید. قیت نفت برنت نیز این هفته در بازار لندن دو درصد بالا رفت.
مایکل هیوسان تحلیلگر ارشد موسسه تحقیقاتی سی.ام.سی انگلستان گفت: اظهارات ژانت یلن رییس بانک مرکزی آمریکا مبنی بر اینکه، خطرات ناشی از کاهش نرخ رشد اقتصادی چین برای آمریکا به آن اندازه که قبلا انتظار می رفت، نیست؛ بازارها را نسبت به چشم انداز قیمت نفت خوشبین کرد.
یک گزارش اقتصادی نیز دیروز نشان داد که اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم 2015، با نرخ 3.9 درصد رشد کرده است. در این گزارش همچنین اندازه تجدیدنظر شده ضریب اطمینان مصرف کننده در ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) معادل 87.2 واحد اعلام شده که از اندازه اولیه این شاخص بیشتر است.
شرکت بین المللی بیکر هیوز آمریکا دیروز اعلام کرد، تعداد دکل های فعال حفاری نفت در این کشور این هفته 4 واحد کاهش یافته و به 640 دکل رسیده است.