گسترش همکاری‌های ایران و ونزوئلا در بخش صنعت

خانه » گسترش همکاری‌های ایران و ونزوئلا در بخش صنعت

گسترش همکاری‌های ایران و ونزوئلا در بخش صنعت

۱۳۸۵/۱۲/۲۱ ۱۶:۵۲:۱۹ ۲۱ اسفند ۱۳۸۵ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به نمایندگی از وزارت صنایع و معادن ایران و شرکت "ونینسا" به نمایندگی از وزارت صنایع پایه و معادن ونزوئلا ، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، این تفاهم نامه با هدف برقراری اتحاد و پیمان استراتژیک در راستای سرعت بخشیدن به توسعه منافع طرفین بر پایه اصول برابری ، همبستگی ، تکامل و نیاز به ایجاد پروژه های مشترک در زمینه ایجاد واحدهای صنعتی ، ایجاد فرصت های شغلی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط در ونزوئلا و به منظور اجرایی نمودن راهبردهای تفاهم نامه منعقده فی مابین وزارت صنایع و معادن ایران ووزارت اقتصاد مردمی ونزوئلا در مارس ۲۰۰۵ ، امضا شده است.
در این تفاهم نامه همکاری ، طرفین توافق کردند که تمام تلاش خود را به منظور احداث و توسعه شهرک های صنعتی ، خوشه های صنعتی، مجتمع های کارگاهی و مراکز خدمات فناوری و کسب و کار در ونزوئلا به کار گیرند.
طرفین توافق کردند یک کمیته مشترک با هدف تشکیل جلسات کاری ایجاد نمایند و سرپرست پروژه و نیز اعضای کمیته فوق را تا ماه می ۲۰۰۷ ، تعیین نموده و اولین جلسه کمیته مشترک را در ژوئن سال ۲۰۰۷ برگزار نمایند.
همچنین طرفین در این توافق دو جانبه، پیوندهای ارتباطی لازم و امکان ایجاد مکانیزم های مورد نیاز به منظور توسعه بهره وری ، انتقال تکنولوژی ، تحقیق ، آموزش و تجارب در زمینه های صنعتی ، کسب و کار و خدمات فنی به بنگاههای کوچک و متوسط را مورد بررسی قرار خوهند داد.
این تفاهم نامه همکاری به امضای علیرضا طهماسبی وزیر صنایع و معادن و احمد کاویانی عضو هیئت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از یکسو و خوزه خان وزیر صنایع پایه و معادن و مانوئل تروکنیس مدیر عامل شرکت ونینسا ونزوئلا از سوی دیگر رسیده است.
در چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا که به ریاست وزیر صنایع و معادن ایران و وزیر صنایع پایه و معادن ونزوئلا و رئیس هیئت ونزوئلایی وبا حضور وزرای تعاون و علوم ، تحقیقات و فناروی از ایران و وزرای خارجه ، اقتصاد مردمی و علوم و تکنولوژی ونزوئلا و شماری از مسئولان اقتصادی برگزار شد، دو کشور ۱۰ سند همکاری در بخش های دولتی و خصوصی به امضا رساندند.