پیش‌بینی ثبات تقاضا برای فولا‌د

مدیر اجرایی گروه فولاد بین‌المللی ISG احتمال می‌دهد در سال 2005 میزان تقاضای فولاد در اکثر بازارهای جهان نسبتا ثابت باقی بماند.
به گزارش ایران سینا حجم سفارشات تا حدودی از سه ماهه چهارم افزایش یافته است و احتمالا حجم صادرات کشتیرانی در فصل نخست مجموعا به 4‌میلیون تن می‌رسد. وی گفت: احتمالا گاز طبیعی و قراضه از هزینه کمتری برخوردار خواهد شد اما با قیمت‌های بالاتر سنگ‌آهن و زغال‌سنگ تعدیل خواهد شد.
وی ادامه داد: در حالی که تقاضا بهبود پیدا کرده است ولی برای ادامه عملیات دو کوره بلند در کارخانه نورد ویرتون از گروه آی اس‌جی در غرب ویرجینیا کافی نبوده است. در ویرتون استیل ما فقط از یک کوره بلند در حال حاضر استفاده می‌کنیم. اما ظاهرا در سال 2005 این وضعیت بهبود پیدا خواهد کرد. ما فقط داریم به بازسازی ویرتون می‌پردازیم. در سال گذشته درآمد خالص ما از فروش 9‌میلیارد دلاری به 10‌میلیارد دلار رسید. آی‌اس‌جی به زودی تحت اختیار میتال استیل قرار خواهد گرفت. این شرکت هنوز تصمیمی برای تاریخ و محل برگزاری ملاقات ویژه با میتال استیل برای این معامله اتخاذ نکرده است، اما احتمال می‌رود تا آخر ماه مارس انجام گیرد.
در این ملاقات قرار است سهامداران آی‌اس‌جی و میتال استیل برای این معامله رای خود را اعلام کنند. مدیر آی‌اس جی گفت: با این ترکیب، قدرت خرید جهانی و تضمین تهیه مواد اولیه بالاتر خواهد رفت. (دنیای اقتصاد 1512/83 )