پروژه های نیمه کاره پتروشیمی در دست خارجی ها

خانه » پروژه های نیمه کاره پتروشیمی در دست خارجی ها

پروژه های نیمه کاره پتروشیمی در دست خارجی ها

۱۳۹۰/۸/۱۷ ۱۸:۳۱:۱۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

دبیرکل اتاق تعاون:
خبرگزاری فارس: دبیرکل اتاق تهران با اشاره به اینکه پروژه‌های پتروشیمی در دست خارجی‌ها نیمه کاره‌اند، از وزیر نفت درخواست کرد تا بخش خصوصی داخلی بتواند در صنعت پتروشیمی وارد شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، راسخ دبیرکل اتاق تهران در نشست مشترک وزیر نفت با اعضای این اتاق گفت: در حال حاضر حساسیت بر روی صنعت پتروشیمی بسیار زیاد است بطوری که پروژه‌های جدیدی برای احداث و راه‌اندازی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون سرعت احداث و راه‌اندازی واحدهای پتروشیمی به هیچ عنوان مناسب نیست که به عنوان مثال می‌توان به پروژه متانول و اوره‌‌آمونیاک اشاره کرد.
دبیر کل اتاق تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی تقاضا دارند تا بتوانند در احداث صنعت پتروشیمی ورود پیدا کنند اما مشکلاتی بر سر راه این سرمایه‌گذاران وجود دارد.
راسخ تصریح کرد: هم اکنون بسیاری از پروژه‌های پتروشیمی به شرکتهای خارجی واگذار شده است اما تاکنون شاهد هستیم این پروژه‌ها اتمام نیافته و به صورت نیمه‌کاره هستند.
وی ادامه داد: برای ورود بخش خصوصی به احداث مجتمع‌های پتروشیمی باید به مباحث مربوط به خوراک نیز توجه کرد. زیرا سرمایه‌گذاران باید بدانند قیمت خوراک به طور مشخص چه مقدار است و مدت بازگشت سرمایه آنها چند سال است تا بتوانند در این صنعت سرمایه‌گذاری کنند.