پتروشیمی شازند صدر نشین شد

روز چهارشنبه مورخ ۱۴ تیر ۱۳۹۶، در تالار پتروشیمی، ۳ محصول پتروشیمی شازند بیش از کالاهای دیگر مورد توجه بازار قرار گرفت و با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد.
به گزارش روابط عمومی، امروز در تالار پتروشیمی، ۳ محصول پتروشیمی شازند بیش از کالاهای دیگر مورد توجه بازار قرار گرفت و با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد.
به گزارش «پتروتحلیل»، ایزوبوتانول در صدر کالاهای جذاب قرار گرفت، به طوری که با سقف قیمت معامله شد.
این کالا با ۵۵۰ تن عرضه ۳ هزار و ۴۷ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۲ هزار و ۳۱۸ تومان بود و با سقف قیمت یعنی ۲ هزار و ۵۵۰ تومان خریداری شد.
منواتیلن گلایکول و منومر وینیل استات پتروشیمی شازند هم با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند. مابقی محصولات با قیمت پایه مورد داد و ستد قرار گرفته و به این ترتیب بازار همچنان با آرامش همراه بود.
منو اتیلن گلایکول پتروشیمی شازند با ۳۳۰ تن عرضه ۶۴۹ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۲ هزارو ۶۸۵ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۲ هزار و ۷۶۸ تومان رقم خورد. در همین حال منو اتیلن گلایکول پتروشیمی مروارید و مارون با نرخ پایه معامله شدند. منواتیلن گلایکول فرسا شیمی هم خریدار نداشت. با این حال دی اتیلن گلایکول پتروشیمی شازند، مروارید و مارون هم با قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.
منومر وینیل استات شازند هم با ۸۸۰ تن عرضه ۲۲۶۶ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۵۰ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۶۱ تومان بود. این کالا به صورت سلف عرضه شد.
بازار محصولات شیمیایی با توجه به ضعف بازارهای جهانی روند آرامی را طی می کند، نوسان رو به پایین قیمت نفت و نگرانی ها در این حوزه، از دلایل ضعف بازار عنوان می شود، در هفته جاری نیز قیمت پایه برخی از محصولات شیمیایی به کاهش خود ادامه دادند و برخی دیگر نیز اندکی رشد داشتند.
به این ترتیب امروز استایرن منومر پتروشیمی پارس با قیمت پایه ۳ هزار و ۷۹۳ تومان و حجم ۵۰۱۶ تن به فروش رفت، کریستال ملامین پتروشیمی خراسان هم با حجم ۷۰ تن و نرخ پایه ۴ هزار و ۹۰۳ تومان خریداری شد.
در همین حال دی اتیل هگزانول پتروشیمی شازند و زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام وارد سیستم مچینگ شدند.
حجم معاملات محصولات شیمیایی امروز ۱۲ هزار و ۳۹۶ تن رقم خورد. حجم عرضه ها ۲۱ هزار و ۷۱۴ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۱۶ هزار و ۷۹۶ تن بود.