وضعیت سخت بانک های آمریکا و بازار سهام/ کاهش ۶ درصدی سود بزرگترین بانک

با تصمیم جدید بانک مرکزی آمریکا، وضعیت بانک های این کشور و بازار سهام سخت تر و با کاهش ۶ درصدی سود بزرگترین بانک آمریکا همراه شده است.
 به گزارش پایگاه خبریبورس پرس،به نقل از رویترز، درحالی طی ماه های گذشته وضعیت بانک های آمریکایی به دلیل مشکلات خارجی و داخلی سخت شده که تصمیم اخیر بانک مرکزی آمریکا شرایط بدتری را برای بانک های این کشور ایجاد کرده است.

این شرایط موجب شده تا بازارهای سهام آمریکا که زمانی پرسودترین حوزه فعالیت بانک های آمریکا بود، به شدت بهم ریخته شود. بر اساس آمارها حجم مالی بازارهای سهام آمریکا طی هفته های آینده شاهد کاهش خواهد بود.

بازارهای سهام آمریکا در پی کاهش رشد اقتصاد جهانی در کنار افت ارزش شاخص های بازار سهام چین، با نوسانات جدی مواجه شده اند.

در کنار همه این موارد مدت ها بود که بانک های آمریکا از پایین بودن نرخ سود در این کشور دچار مشکل شده بودند و این انتظار وجود داشت که بانک مرکزی آْمریکا با افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور تا حدودی شرایط بازار را برای بهبود تحریک کند.

شرایط درآمدی بانک های آمریکایی به گونه ای است که گولدمن ساکس به عنوان یکی از بزرگترین بانک های آمریکا با کاهش 6 درصدی چشم انداز سود ناشی از تصمیم بانک مرکزی این کشور از سوی کارشناسان مواجه شده است.

بانک مرکزی آمریکا طی چند روز گذشته تشکیل جلسه داد و نرخ سود بانکی را برای چند ماه آینده ثابت نگهداشت.

این درحالی است که به طور کلی کمی بی ثباتی به بانک های آمریکایی برای کسب سود بیشتر در بازارهای سهام کمک می کند اما شرایط در بازار سهام آمریکا به گونه ای است که بی ثباتی شدیدی بر این بازارها حاکم شده و در شرایط کنونی سرمایه گذاران به طور کامل دست نگهداشته اند.