وزیر نفت خبر داد: طرح ویژه آزادسازی قیمت بنزین/ جزئیات فروش سوخت دولتی و آزاد

خانه » وزیر نفت خبر داد: طرح ویژه آزادسازی قیمت بنزین/ جزئیات فروش سوخت دولتی و آزاد

وزیر نفت خبر داد: طرح ویژه آزادسازی قیمت بنزین/ جزئیات فروش سوخت دولتی و آزاد

۱۳۹۴/۱۰/۲ ۱۳:۱۳:۱۱ ۲ دی ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|
وزیر نفت از طرح ویژه وزارت نفت برای آزادسازی قیمت بنزین خبر داد و گفت: براساس این طرح، جایگاه‌های عرضه سوخت به سه کلاس تبدیل می‌شوند و تنها جایگاه‌های کلاس سه، بنزین را به قیمت دولتی خواهند فروخت.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن نامدار زنگنه امروز سه شنبه در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران گفت: براساس طرحی که وزارت نفت در دست بررسی دارد، جایگاه‌های عرضه‌کننده بنزین به سه کلاس تقسیم شده و براساس آن، با برندسازی جایگاه‌ها را ساماندهی خواهیم کرد.

وزیر نفت ادامه داد: در چنین شرایطی تنها جایگاه‌های کلاس سه بنزین را به نرخ دولتی می‌فروشند و بقیه نیز می‌توانند در یک بازار رقابتی بنزین را عرضه کنند.

وی تصریح کرد: وزارت نفت مخالف فروش بنزین توسط جایگاه‌های بخش خصوصی نیست اما معتقد است که باید برندسازی صورت بگیرد و اگر چه مالکیت به دست جایگاه‌داران باشد اما تحت برندهای خاصی فعالیت کنند.

به گفته زنگنه، ۴ هزار مالک در جایگاه‌های عرضه بنزین وجود دارند که کنترل آنها بسیار سخت است و بنابراین پیشنهاد ما این است که قیمت توزیع بنزین آزاد شده و به فروشندگان کلاس‌های بالاتر امتیاز بدهیم و البته اجباری هم مبنی بر فروش به قیمت خاص نداشته باشیم.

وی گفت: هفته آتی نیز جلسه‌ای در این رابطه خواهیم داشت تا بتوانیم برندها را در سطح جایگاه‌ها فعال کنیم، ضمن اینکه جایگاه‌داران خود می‌توانند بنزین را از مخازن بنزین تحویل بگیرند اما هدف ما این است که بخش خصوصی واقعی در این زمینه فعال شود.