وزیر اقتصاد و دارایی: روابط ایران وهند در دوران پسا تحریم توسعه می یابد

خانه » وزیر اقتصاد و دارایی: روابط ایران وهند در دوران پسا تحریم توسعه می یابد

وزیر اقتصاد و دارایی: روابط ایران وهند در دوران پسا تحریم توسعه می یابد

۱۳۹۴/۱۰/۶ ۱۳:۱۷:۳۶ ۶ دی ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|

علی طیب نیا’ که برای شرکت در کمیسیون اقتصادی ایران و هند به دهلی نو سفر کرده است، روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ظرفیت های همکاری ایران و هند در حوزه های مختلف افزود: در این کمیسیون اقتصادی مسائل مورد علاقه دو کشور در حوزه های مختلف بویژه همکاری های اقتصادی، مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: هند با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون جمعیت و با داشتن بالاترین نرخ رشد در سطح جهان، آمادگی سرمایه گذاری و تامین مالی و سرمایه گذاری را در بسیاری از پروژه ها در ایران دارد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در کمیسیون اقتصادی دو کشور مجموعه همکاری های اقتصادی در حوزه های مختلف بویژه در بخش های بندر، جاده، ریل، پتروشیمی و احداث کارخانه و دیگر فعالیت های اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
وی اظهار امیدواری کرد، با توافقاتی که در کمیسیون اقتصادی دو کشور صورت می گیرد، روابط ایران و هند هرچه سریعتر توسعه یابد.
طیب نیا گفت در این هیات نمایندگانی از وزارتخانه های مختلف بخصوص راه و شهرسازی، وزارت نفت و بانک مرکزی مذاکراتی با همتایان خود برای توسعه روابط بین دو کشور در دوران پسا تحریم انجام می دهند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه نمایندگانی از وزارتخانه های راه و شهرسازی، بنادر، بانک مرکزی و وزارت نفت برای شرکت در کمیسیون اقتصادی ایران و هند روز جمعه وارد دهلی نو پایتخت هند شدند.