«وبانک»در خط مقدم مبارزه با کرونا

کرونا را شکست می‌دهیم

«وبانک»در خط مقدم مبارزه با کرونا

پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و بسیج همگانی برای مبارزه با این ویروس، گروه توسعه ملی نیز در کنار سایر اقشار جامعه اقداماتی را برای مقابله با آن، انجام داده است که از جمله می‌توان به افزایش حجم تولید مواد ضد عفونی‌کننده، توزیع رایگان محصولات بهداشتی، موارد پیشگیرانه برای حفظ سلامت کارگران و کارکنان در شرکت‌های تابعه، عرضه مستقیم محصولات با قیمت مصوب و راه‌اندازی خطوط جدید تولید محصولات موثر در مبارزه با کرونا، اشاره کرد.

تولید ژل و مواد ضدعفونی کننده در اولویت تولید گروه

تولید گسترده ژل و مواد ضد عفونی کننده در اولویت کاری شرکت‌های تولیدکننده شوینده تابعه قرار گرفته است؛ بر این اساس، شرکت‌های پاکسان، گلتاش و ساینا موظف شدند تا با هدف جلوگیری از سودجویی سوداگران و با بسیج کلیه ظرفیت‌های موجود، تولید محصولات ضدعفونی کننده را به صورت شبانه‌روزی در سه شیفت کاری انجام داده و همچنین ایجاد ایستگاه‌های فروش در برخی از نقاط تهران، اقدام به توزیع و پخش این محصولات کنند.

همچنین راهکارهایی اندیشیده شده که محصولات مورد نیاز با مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح با استفاده از ناوگان و شعبات فروش شرکت«به پخش»در کل کشور به شکل عادلانه توزیع و به مردم عرضه شود تا از ورود و سوء استفاده افراد سود جو جلوگیری به عمل آید؛ در این خصوص، عرضه مستقیم کالا به دست مصرف کننده به عنوان راهی برای مقابله با گران فروشی، انجام شده است.

گروه توسعه ملی، ظرفیت تولید روزانه 85 تن مایع ضد عفونی کننده را دارد و اکنون که ژل ضدعفونی کننده و مواد شوینده به دلیل افزایش تقاضا و سودجویی برخی محتکران در بازار کمیاب شده است، تلاش می‌کند تا با تامین مواد اولیه، تولید سریع و توزیع به موقع نیازهای موجود را بر طرف کند.

در شرایط کنونی شرکت‌های تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده شرکت توسعه صنایع بهشهر با تامین به موقع الکل می‌توانند روزانه ۵ الی ۱۰ تن محلول ضدعفونی کننده و ۸۰ تن ژل ضدعفونی کننده را تولید کنند.

توزیع رایگان صابون و افتتاح خط تولید ضدعفونی کننده جدید در پاکسان

پاکسان نیز به عنوان یکی از ‌‌شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی، خط تولید مایع ضد عفونی کننده ارکید را افتتاح کرده است؛ این شرکت با توجه به نیاز کشور به مواد ضدعفونی‌کننده برای مقابله با ویروس کرونا، محلول ضدعفونی‌کننده ارکید را تولید و در سبد کالایی محصولات خود قرار داده تا بتواند نیاز مردم به مواد ضدعفونی کننده را رفع کند.

این خط جدید، در ابتدا ظرفیت تولید روزانه 5هزار لیتر محلول را دارد که برای ضدعفونی کردن دست و سطوح مناسب بوده و حاوی 80 درصد الکل مطابق با استانداردهای جهانی است.

همچنین در کمپین پاکسان برای مقابله با ویروس کرونا درکنار ارائه این محلول جدید، صابون نیز به صورت رایگان در متروها و نقاط پر رفت و آمد تهران توزیع شده است. قابل توجه اینکه اکنون محصولات این شرکت در میادین میوه و تره‌بار تهران بدون واسطه و با قیمت مناسب در حال عرضه است.

توزیع مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک فیلتردار، سنجش دمای بدن تمامی پرسنل در شیفت‌های کاری با تب‌سنج دیجیتالی، ضدعفونی کردن سالن غذاخوری مجموعه، رخت‌کن پرسنل خط تولید و سرویس‌های بهداشتی از جمله دیگر اقدامات انجام شده در این مجموعه است.

تولید و عرضه ژل و محلول ضدعفونی کننده در ساینا

شرکت ساینا هم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدام به تولید و عرضه ژل و محلول ضدعفونی کننده دست با نشان پریمکس در حجم‌های مختلف کرده است و تولید و عرضه محلول ضدعفونی کننده محیط نیز به‌زودی انجام می‌شود.

این شرکت تمام امکانات و ابزارهای مورد نیاز تولید و نیروی انسانی متخصص را در اختیار دارد و تنها مواردی مانند فقدان الکل به عنوان مواد اولیه، دغدغه و مانع تولید حداکثری و شبانه‌روزی محصولات ضدعفونی کننده است.

توزیع ژل ضد عفونی کننده شرکت گلتاش به ۴ استان

شرکت گلتاش نیز با تولید روزانه ۱۰ تن ژل ضدعفونی کننده، محصول ژل ضدعفونی کننده آرومکس خود را به چهار استان ارسال می‌کند. همچنین این شرکت برای کاهش التهاب بازار، ژل ضدعفونی دست به همراه روغن گلیسیرین، تولید کرده است.

قیمت این محصول هم کمترین میزان ممکن، تعیین و درج قیمت بر کالا با هدف پیشگیری از گرانفروشی انجام شده است. به این ترتیب، مردم می‌توانند با مراجعه به داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی ژل آرومکس را تهیه کنند.

توزیع ماسک و ضدعفونی‌کننده در پتروشیمی شازند

شرکت پتروشیمی شازند نیز تجهیزات پیشگیرانه را برای کارگران فراهم کرده و در این واحد تولیدی ملزومات حفاظت فردی و بهداشتی رعایت و ژل ضدعفونی، اسپری ضدعفونی سطوح، پد الکلی، دستکش و ماسک میان کارگران توزیع شده است. تعداد کارگران پتروشیمی شازند حدود ۳ هزار نفر است و وجود تجهیزات کافی با در نظر گرفتن وسعت این واحد تولیدی، نگرانی از شیوع کرونا را کاهش می‌دهد.

سیدکو کارگروه پدافند غیرعامل تشکیل داد

شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان هم به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در شرکت‌های زیرمجموعه خود اقدامات پیشگیرانه مانند توزیع ماسک، ژل ضد عفونی‌کننده و الکل را انجام داده است. افزون بر این، سیدکو کارگروه پدافند غیرعامل برای مبارزه با این بیماری تشکیل داده است.