هیات‌ تجاری – سیاسی آلمان این هفته به تهران می‌آید

یک هیات‌ عالی رتبه تجاری – سیاسی به ریاست زیگمار گابریل، قائم مقام صدر اعظم آلمان که همزمان وزیر اقتصاد و انرژی این کشور نیز هست، این هفته به ایران می‌آیند.

امیرحسین زمانی‌نیا در گفت‌وگو با «شانا» با بیان اینکه هیات‌ ۶٠نفره آلمانی به دعوت بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران اواسط این هفته برای گسترش روابط سیاسی و تجاری وارد تهران می‌شوند، افزود: این هیات عالی‌رتبه قرار است در تهران درباره نحوه همکاری‌های اقتصادی و سیاسی با همتایان خود دیدار و گفت‌وگو کنند.
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با تایید حضور شرکت‌های بزرگ آلمان همچون لینده و زیمنس در این هیات تجاری درباره دیدارهای این هیات اقتصادی- سیاسی در تهران گفت: این هیات تجاری قرار است علاوه بر دیدار با وزیر نفت با محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی، حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو و همچنین اعضای اتاق بازرگانی درباره چگونگی همکاری‌ها بعد از لغو تحریم‌ها گفت‌وگو کنند.  زمانی نیا افزود: قائم‌مقام صدر‌اعظم آلمان همچنین قرار است دیدار و گفت‌وگویی با دکتر حسن روحانی، ریاست‌جمهوری داشته باشد. آلمان شریک نخست ایران در بخش پایین‌دستی، تجهیزات، پتروشیمی، پالایشگاه و ساخت توربین است و شرکت‌های زیمنس، لورگی و لینده شرکت‌های طرف قرارداد ایران در پارس جنوبی هستند.