همه شاخص‌های بورس در مدار مثبت

در آخرین روز هفته از معاملات بازار سهام، همه شاخص‌های بورس در مدار مثبت قرار گرفتند و شاخص کل با توجه به رشد قیمت سهام 60 شرکت با رشد قابل توجه 25 واحدی به کار خود پایان داد و به رقم 9 هزار و 760 واحد رسید.
  
 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در میان 60 شرکت مثبت امروز باز هم این دو گروه معدنی و پتروشیمی بازار بودند که زمینه ساز رشد ارقام دماسنج بورس شدند .
 
این دو گروه در حالی برخی دیگر از شرکت‌ها را نیز در کنار می‌دیدند که افزایش قیمت و ارزش روز شرکتهای چادرملو و گل گهر منجر شد که 7 و 6 واحد از رشد شاخص از این دو شرکت ناشی شود.م
پتروشیمی اراک، توسعه معاون روی ، بانک پارسیان و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات نیز هر کدام با تاثیر2 واحدی دنباله رو شرکتهای موثر بر شاخص بودند و سه شرکت پتروشیمی اصفهان، سرمایه گذاری ساختمان و دارو پخش نیز هر یک با یک واجد جزؤ اثربخشان مثبت شاخص بودند.
 
رشد 25 واحدی شاخص کل توسط چند شرکت فوق در شرایطی به دست آمد که سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی به تنهایی 5 شاخص را پائین آورد و عنوان منفی‌ترین شرکت از لحاظ ارزش روز را از آن خود کرد.
 
گزارش فارس از دیگر شاخص‌ها نیز حکایت دارد که هر 4 شاخص مهم بورس امروز بعد از مدتها به طور همزمان با افزایش ارقام مواجه شدند.
 
شاخص تالار اصلی با 31 واحد رشد همچنان حکایت از اقبال شرکتهای بزرگ در نزد سهامداران داشت و شاخص تالار فرعی بعد از کاهش شدید 102 واحدی روز سه‌شنبه با 3 واحد افزایش به ثبت رسید.
 
دو شاخص صنعت و مالی نیز با افزایش 19 و 69 واحد در آخرین روز هفته به ثبت رسیدند.