همایش هم اندیشی مدیران شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی

همایش هم اندیشی مدیران شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی ، در این همایش که به میزبانی شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در باشگاه بانک ملی برگزار شد، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به تشریح دستاوردهای سال ۹۵ و سیاست های این شرکت در سال جاری پرداخت.

مهندس غریب پور در ابتدای سخنان خود با گرامی داشت حماسه آزادی خرمشهر و حضور با شکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب مجدد جناب آقای دکتر روحانی، بر لزوم شناخت از بازارهای جهانی تاکید کرد و گفت: در سال ۲۰۰۸ که اقتصاد جهانی متلاطم شد، محققان به این نتیجه رسیدند که خودکنترلی در بازار زیرسوال رفته است و پدیده مداخله دولت ها بر بازارها دوباره مطرح گردید.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی مهندس خداداد غریب پور 

وی با اشاره به مطالعات انجام شده پیرامون چشم انداز اقتصاد جهان، بیان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته تا سال ۲۰۵۰ اقتصاد هند از آمریکا جلو خواهد زد و کشور چین همچنان در رتبه اول اقتصاد جهان خواهد ماند.

وی تصریح کرد: در اقتصاد جهانی علاوه بر کنترل سود و عرضه پولی و میزان نقدینگی، نرخ ارز نیز از مولفه های مهم برای مهار تورم است که در کشور ما نیز این موضوع حائز اهمیت بوده که خوشبختانه مورد توجه قرار گرفته است.

مهندس غریب پور  از سخنانش بر انجام درست کار درست به عنوان شعار شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی تاکید کرد و گفت: مدیریت هنر ایده پردازی، علم نظام بخشی و مهارت برقراری ارتباطات است و کسانی که بتوانند سه رکن نظم و انضباط، هنر خلاق بودن و ایده پردازی و مهارت ارتباط برقرار کردن با دنیای پیرامون خود، را به درستی انجام دهند، مدیران موفقی خواهند بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی مهندس خداداد غریب پور 

وی به نوع مواجهه با مسائل به عنوان یک مولفه مهم در مدیریت پرداخت و گفت: ما معتقد به پاسخ گویی هستیم نه واکنشی برخورد کردن و این هنر ماست که در برخورد با پدیده ها پاسخ منطقی به پدیده های محیطی داشته باشیم.

 تشریح عملکرد گروه توسعه ملی در سال گذشته

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در تشریح فعالیت های این شرکت در سال گذشته گفت: خوشبختانه سال ۹۵ به درآمد بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان می رسیم.

وی بیان اینکه ۲۶۵ میلیارد تومان از این مبلغ از محل فروش سهام ها بوده است، گفت: برای اولین بار قریب به ۷۰۰ میلیارد تومان از بدهی های بانک ملی را پرداخت کردیم.

مهندس غریب پور همچنین ابراز داشت: شرکت های شوینده، ساختمانی و دامپروری پارس در بورس پذیرش شدند و هفته آینده سیمان فیروزکوه در بورس مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی مهندس خداداد غریب پور

وی افزود: سهام شرکت هایی مثل خارک، کارتن ایران، لامیران که مدیریت آنها در اختیار گروه توسعه ملی نبود را در بازار سرمایه واگذار کردیم.

مهندس غریب پور تاکید کرد: خوشبختانه تمام فروش هایمان در سال ۹۵ با رعایت تشریفات قانونی و حقوق سهامداران محترم بوده و این موفقیت را به تک تک کارکنان گروه و مدیران تبریک می گویم و از همکاران گرامی قدردانی می کنم.

سیاست های گروه توسعه ملی در سال جاری

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در خصوص سیاست های گروه در سال ۹۶ با بیان اینکه سیاست واگذاری برگرفته از سیاست کلی دولت است، افزود: امسال همچنان بر واگذاری شرکت ها به خریداران واقعی و با اهلیت  تاکید داریم.

وی خاطرنشان کرد: امسال بر ارائه برنامه های استراتژیک از شرکت ها اصرار داریم و برنامه های اجرایی نیز برای شرکت ها تعریف شده است و همچنین کنترل استراتژیک نیز تعریف شده تا بتوانیم برنامه های استراتژیک را کنترل کنیم.مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی مهندس خداداد غریب پور

مهندس غریب پور با تاکید بر افزایش کنترل ها و نظارت نزدیک تر و کمی تر در سال جاری ابراز داشت: علاوه بر کنترل های سالانه و ۶ ماهه، اخیرا کنترل های هر سه ماه یکبار را اضافه کرده ایم و بر این اساس نیز ارزیابی می کنیم.

وی همچنین بر توجه به مسئولیت های اجتماعی بنگاهها اشاره کرد و یادآور شد: بعضی از شرکت ها در استان ها حضور دارند و وظیفه دارند در قبال مسئولیت های اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.

وی همچنین بیان کرد: امسال تاکید گروه بر اتمام پروژه سنگان تا پایان ۶ ماهه نخست است و این پروژه با ۲.۵ میلیون تن کنستانتره به بهره برداری می رسد.

مهندس غریب پور در خصوص پروژه نفت نیک قشم نیز بیان کرد: در پروژه نفت نیک قشم به دنبال تامین مالی از منابع خارجی هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی مهندس خداداد غریب پور

مهندس غریب پور در پایان گفت: در ماه مبارک رمضان، ماه بهارقرآن و ماه ضیافت الهی، دل هایمان را در جویبار رحمت الهی شستشو دهیم و قدردان همدیگر باشیم و برای اعتلای کشورمان بکوشیم.

بر اساس این گزارش؛ در این نشست دکتر حسن پیراسته، احمد فاضلی عضو هیات عامل سازمان حسابرسی کشور و همچنین مهندس ابراهیم ولدخانی مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند، احسانی مدیرعامل شرکت پوشش توسعه بهشهر، و همچنین شعبان پورفرد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی به تشریح برنامه های حوزه مسئولیت خود پرداختند.