نگرانی بابت نوسانات نرخ ارز در سهام سیمانی ها وجود ندارد.

خانه » نگرانی بابت نوسانات نرخ ارز در سهام سیمانی ها وجود ندارد.

نگرانی بابت نوسانات نرخ ارز در سهام سیمانی ها وجود ندارد.

۱۳۹۰/۸/۱۵ ۱۵:۱۴:۳۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

سهامداران سیمانی نگران نباشند چراکه نوسانات نرخ ارز نمی تواند سهام حاضران گروه سیمان را با مشکل مواجه کند این مژده یکی از فعالان بازار سرمایه به سهامداران این گروه است.

مدیر امور مجامع و مالکیت سهام هلدینگ سیمانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجمتاعی (شستا) در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت : نگرانی از بابت نوسانات نرخ ارز برای سهام سیمانی ها ها وجود ندارد .

سید حسین سید شفیع با مثبت خواندن گزارش های ۶ ماهه ای که از سوی شرکت های سیمانی منتشر شده است، تصریح کرد: همانطور که در این گزارش ها مشخص است شرکت های سیمانی ۱۰۰ درصدی پیش بینی های خود را در ۶ ماهه که مطابق با نیمی از سود پیش بینی شده بود، پوشش داده اند.

مدیر مالکیت سهام و مجامع هلدینگ سیمانی شستا با اشاره به تحقق سود بیش از میزان پیش بینی شده شرکت های سیمانی، اظهار داشت: شرکت های سیمانی از معدود شرکت هایی هستند که EPS درآمد سود هر سهمشان با میزان سود تقسیمی هر سهم DPS شان برابر است.

وی با اشاره به اینکه شرکت های سیمانی در ۲۹ اسفند ماه ، نرخ بدهی ها و دارائی هایشان را تغییر می دهند، اظهار داشت : این موضوع به این معناست که به عنوان مثال اگر ما ۱۰۰ دلار بدهی داشته باشیم، این بدهی ها با نرخ روز تغییر می کند. (در واقع با این اقدام تفاوت نرخ ارز در سال جاری با سال قبل مقایسه و سود یا زیان شناسایی می شود)

سید شفیع در ادامه موضوع تحریم ها را مد نظر قرار داد و گفت: تحریم ها نمی تواند شرکت های سیمانی را تحت تاثیر خود قرار دهد چراکه این شرکت ها ارزبری ندارند.

وی با اشاره به اینکه تامین تجهیزات یدکی برای شرکت های سیمانی چندان مشکل نیست، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه ما کالا را درب کارخانه به فروش می رسانیم تحریم بانک ها هم تاثیر منفی برای سهام شرکت های ما ندارد در عین حال شرکت های سیمانی مواد اولیه شان که همان خاک است را در داخل تامین می کنند.

مدیر مالکیت سهام و مجامع هلدینگ سیمانی شستا با اشاره به اینکه صنعت سیمان یکی از صنایع استراتژیک کشور است، گفت: توصیه ما به سهامداران سیمانی این است که دیدگاه بلند مدت به این سهام داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه سهام حاضر در این گروه سهام پربازدهی است، تصریح کرد: سود سهام این شرکت ها از سود سپرده های بانکی هم بیشتر است.