نکوداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی در گروه توسعه ملی

خانواده بزرگ گروه توسعه ملی طی مراسمی نام و یاد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و 118 شهید گروه توسعه ملی را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، روز گذشته طی مراسمی، خانواده بزرگ گروه توسعه ملی یاد و نام شهید قاسم سلیمانی و همچنین 118 شهید ارزشمند خانواده بزرگ گروه توسعه ملی را گرامی داشتند.

در این مراسم ابتدا سالن کنفرانس شرکت به نام شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین سالن اجتماعات شرکت به نام شهدای گروه توسعه ملی در مراسمی توسط سرکار خانم نرجس سلیمانی، صبیه محترم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و خانواده شهید یاور اسلام به نمایندگی از خانواده شهدای گروه توسعه ملی و همچنین سردار شیخی (مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران ) و سرهنگ جوشقانی (معاون ارتباطات . بین الملل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس) افتتاح شد.

در این مراسم امیر تقی خان تجریشی، مدیرعامل شرکت سرمایه ­گذاری گروه توسعه ملی محدودیت‌های دفاع مقدس را بسیار سخت تر از تحریم های فعلی عنوان کرد و با اشاره به خصوصیات اخلاقیات سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی وقتی وارد صحنه مبارزه و کارزار می‌شدند کار را به نحو احسن و کامل انجام می‌دادند برهمین اساس با توجه به اینکه ایشان الگوی همه ما است می‌بایست کاری که انجام می‌دهیم دقیق و کامل انجام شود.

در ادامه این مراسم نرجس سلیمانی فرزند ارشد شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه شخصیت حاج قاسم ابعاد گسترده‌ای داشت، تصریح کرد: آنچه که همه مردم در مورد آن صحبت می‌کنند شجاعت، درایت و مردم‌داری حاج قاسم است، اما ایشان در همه ابعاد بی‌نظیر بودند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از دوران جنگ سوریه یادآور شد: به خاطر دارم 3 سال پیش در آخرین جنگ‌های سوریه و پایان داعش بعد از عملیات به منزل آمدند و ما همواره جمعه‌ها در کنار یکدیگر جمع می‌شدیم.

سلیمانی ادامه داد: ایشان موضوعی را در جمع ما فرمودند مبنی بر اینکه کسی با این شماره با شما تماس خواهد گرفت با ایشان بسیار با محبت برخورد کنید.

فرزند ارشد حاج قاسم سلیمانی به دلیل فرمایشات این شهید والامقام به این موضوع اشاره کرد و گفت: حاج قاسم شماره تلفن منزل خود را در منزلی قرار داده بود و در نامه‌ای نوشته بود که اگر صاحبخانه آن را دید متوجه شود و در صورت نیاز با منزل ایشان تماس بگیرد و در نامه نوشته بودند که اگر از سوی من و یا نیروهای من به منزل شما خسارتی وارد آمده با منزل من تماس بگیرید تا در اسرع وقت آن موضوع را مرتفع کنند.

سلیمانی خاطرنشان کرد:  یکی از مهمترین وجوب شخصیتی حاج قاسم رعایت حقوق مردم و بیت‌المال بود و امیدواریم همه در این امر کوشا باشیم.

همچنین در ادامه این مراسم سردار سرتیپ دوم محسن شیخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران ضمن تقدیر و تشکر از گروه توسعه ملی برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و حاج قاسم افزود: همواره دفاع مقدس را موضوعی نظامی می‌دانند در حالی که جنگ تحمیلی سرشار از موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.