نوسانات بورس کمرنگ شد.

خانه » نوسانات بورس کمرنگ شد.

نوسانات بورس کمرنگ شد.

۱۳۹۰/۸/۱۴ ۱۹:۲۶:۵۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

عضو شورای عالی بورس:

شرکت های بورسی تا پایان سال بازدهی ۳۰ درصدی را برای سهامداران به ارمغان می آوردند این مژده عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار به سهامدارانی است که با پرهیز از هیجان در خرید و فروش هایشان در تالار شیشه ای به معامله سهم می پردازند و با هر نوسانی از بازار خارج نمی شوند.

محمد پورابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به رای اعتماد مجلس به وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: حضور حسینی در وزارت اقتصاد برای بازار سرمایه از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه حسینی مدت ها در شورای عالی بورس حضور دارد، تصریح کرد: با توجه به اشراف ایشان به مسائل بازار سرمایه و همچنین حمایت هایی که از بازار سرمایه کردند، می توان گفت رای اعتماد دوباره مجلس به ایشان توانست تاثیر مثبتی بر بازار سرمایه بگذارد.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه افزود: با این وجود حضور دوباره حسینی در مسند وزارت اقتصاد باید با تقویت نظارت ها در سیستم بانکی همراه باشد.

پورابراهیمی با اشاره به کمرنگ شدن تاثیر اتفاقات خارجی از جمله سناریوی اتهام علیه ایران در جریان ترور سفیر عربستان تصریح کرد: این موضوعات که تاثیرات روانی بر بورس ما داشت از بین رفته و دیگر نوسانی را بر بورس در این راستا شاهد نیستیم.

وی اظهار داشت : با همدلی دولت و مجلس می توان کارهای بزرگی را در زمینه اقتصادی انجام داد و می توان با این همدلی، تاثیرات منفی برخی اتفاقات از جمله تحریم ها را حذف کرد .

عضو شورای عالی بورس انتشار گزارش های شش ماهه از سوی شرکت های بورسی را مد نظر قرار داد و گفت: با وجود کاهش قیمت های جهانی و پیش بینی برای کاهش سودآوری، شرکت های بورسی گزارش های شش ماهه خوبی را ارائه کردند به طوریکه علی رغم این پیش بینی ها، تعدیل مثبت در گزارش های شش ماهه ملاحظه می شود.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه عملکرد شرکت های بورسی در بازار سرمایه مطلوب بوده است ، تصریح کرد: با توجه به این موضوع ، پیش بینی بازدهی ۳۰ درصدی تا پایان سال مالی دور از انتظار نیست.

وی در توصیه خود به سهامداران گفت: آنان باید نگاه بلند مدت به بازار داشته باشند و سرمایه های خود را در بخش هایی وارد کنند که به لحاظ بنیادی سهام کم ریسکی هستند.
عضو شورای عالی بورس در پیش بینی خود از تاثیرگذاری شرایط حاکم بر بازارهای بین المللی و با اشاره به تاثیر پذیری روانی بورس ما از این بازار ها گفت: بررسی شرایط حاکم بر بورس های بین المللی، نشان از بی ثباتی در بازارهای مالی است.

پورابراهیمی در بررسی خود از وضعیت بازارهای بین المللی، تصمیمات اتخاذ شده در اتحادیه اروپا در خصوص بازارهای مالی و همه پرسی در یونان برای پرداخت تعهدات این کشور را مدنظر قرار داد و گفت: این اتفاقات تاثیر منفی بر بازارهای مالی دارد که به همین دلیل برای پیش بینی شرایط بازار ها باید این موارد، مورد تحلیل قرار گیرد.
وی اختلاف دو حزب دموکرات و جمهوری خواه آمریکا برای حل مشکل کسری بودجه این کشور به منظور جمع آوری اکثریت آرا در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این موضوع از عواملی است که باید در بررسی شرایط مورد توجه قرار گیرد چراکه نباید از یاد برد بازار ما از بازارهای بین الملل تاثیر روانی می گیرد.
بنا به اعتقاد پورابراهیمی تغییرات در اقتصاد چین که به صورت پیش بینی کارشناسان از کاهش رشد اقتصادی در سال آینده نمود پیدا می کند از عواملی است که باید در بررسی بازارهای بین المللی مورد توجه قرار گیرد.

عضو شورای عالی بورس نزدیک شدن به سالگرد طرح تحول اقتصادی را مد نظر قرار داد و گفت: بررسی فعالیت بنگاه های اقتصادی بعد از اجرای این طرح نشان می دهد که آنها به سمت رقابتی شدن، گام بر داشته اند.