نقش پیشران گروه توسعه ملی در اقتصاد کشور با افتتاح، راه اندازی و فروش سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی و سرمایه گذاری در پتروشیمی بین الملل قشم / رضایت سهامداران “وبانک” از اقدامات انجام شده درگروه توسعه ملی

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

به گزارش روابط عمومی، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با حضور بیش از ۸۵درصد سهامداران رسمیت یافت و مقرر شد به ازای هر سهم به سهامداران مبلغ ۵۰۰ ریال سود پرداخت شود.

در ابتدای این جلسه دکتر غریب پور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ضمن عرض خیر مقدم به سهامداران محترم شرکت و اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت های زیر مجموعه گروه توسعه ملی، چکیده ای از عملکرد یکسال گذشته شرکت ارائه نمود و ابراز داشت، با توکل بر خدا، کار تیمی، مسئولیت پذیری و انجام درست کار درست توانستیم به اهداف و تعهدات خود که در سال گذشته به سهامداران محترم داده بودیم عمل کنیم از جمله افتتاح و واگذاری پروژه سنگان، واگذاری شرکت های کم بازده از جمله کارتن ایران و دشت مرغاب در راستای تحقق بنده های ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر که باعث شد بانک ملی رتبه برتر را در خروج بانک ها از بنگاهداری بدست آورد. همچنین در رتبه بندی شرکت های برتر از لحاظ فروش رتبه ۲۶ از بین ۱۰۰ شرکت برتر را به خود اختصاص دهیم.

وی در ادامه به افزایش سرمایه برخی شرکت ها اشاره نمود و افزود با تلاش های صورت گرفته، «سیدکو» به سرمایه ۴۸۰ میلیارد تومانی رسید و پتروشیمی شازند ۸۰۶ میلیارد تومانی و ایران ترانسفو ۳۷۵ میلیارد تومانی شد و همچنین سرمایه توسعه صنایع بهشهر به ۸۲۵ میلیارد تومان رسید.

همچنین دکتر غریب پور به عرضه اولیه و درج نماد سه شرکت زیرمجموعه گروه توسعه ملی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶  هلدینگ شفادارو و شرکت صنعتی شوینده بهشهر در تابلوی بورس درج نماد و سهام این شرکت برای اولین بار در بورس عرضه شد. پس از آن نماد شرکت کشت صنعت و دامپروری پارس نیز درج نماد شد که به زودی عرضه اولیه می شود.

وی با اشاره به چالش تحریم‌ها گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه “وبانک” توانستیم پروژه صنایع پتروشیمی بین الملل قشم را تصویب و برنامه ریزی‌هایی جهت آغاز عملیات اجرایی آن داشته باشیم که مهم‌ترین آن عقد قرارداد با شرکت لورگی آلمان برای دریافت اسناد مناقصه بود.

وی ادامه داد در پروژه قشم ما به دنبال تولید پلی پروپیلن هستیم که در صورت اجرایی شدن به تولید ۵۰۰ هزار تن از این محصول با حجم ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهیم رسید که البته ۸۰ درصد از این مبلغ را فاینس خارجی تامین خواهد کرد. همچنین گفتنی است با توجه به جذابیت محصول پلی پروپیلن در بازارهای خارجی و نیز موقعیت استراتژیک پتروشیمی قشم و معافیت ۲۰ ساله مالیاتی این شرکت و در آخر تخفیف خوراک منطقه قشم، نوید سودآوری فراتر از انتظار را برای سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی خواهد داشت. در مجموع می توان گفت اغلب امور پیش از اجرای پروژه به نحوه احسنت انجام پذیرفته است.

در ادامه دکتر غریب پور با اشاره به این موضوع که در سال گذشته با وجود واگذاری سهام سودآور و پرتفوی پتروشیمی خارک، درآمد شرکت به رقم ۹۶۵ میلیارد تومان رسید گفت: در سال گذشته سود خالص شرکت نیز با رشد مناسبی به عدد ۹۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

در سرمایه گذاری ها نیز سودی که شرکت در قالب سود تقسیمی از زیرمجموعه های خود دریافت کرده است بالغ بر ۸۱۵ میلیارد تومان بود. همچنین شرکت در سال گذشته اقدام به فروش ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری های خود کرد که ۱۳۳ میلیارد تومان سود ناشی از این فروش عاید شرکت شد.

دکتر غریب پور در پایان گزارش خود، خبر خوشی را به سهامدارن شرکت در خصوص افزایش ۲۵ درصدی سود در سال جاری داد و گفت: از آنجا که شرکت سود ۶۰۰ میلیارد تومانی حاصل از فروش پروژه سنگان را در صورت های مالی سال قبل گزارش نکرده است، این نوید را می توان به سهامداران داد که با احتساب این سود، درآمد هر سهم در پایان سال جاری افزایش قابل ملاحظه ای یافته و به رقم ۷۷ تومان برسد.

پس از ارائه گزارش توسط مدیرعامل گروه توسعه ملی، نماینده حسابرس اقدام به قرائت گزارش حسابرسی صورت‌های مالی مجموعه “وبانک” نمود که در مقایسه با گزارش حسابرسی در سال‌های گذشته، با تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیریت و معاونین گروه توسعه ملی، کاهش قابل ملاحظه ای در بندهای حسابرسی و به ویژه بندهای اظهارنظرهای مشروط حسابرس داشت.

پس از قرائت گزارش توسط حسابرس، با درخواست هیات رئیسه مجمع و با درنظر گرفتن شفافیت و وضعیت مناسب گزارشگری مالی شرکت، سهامداران با حداکثر آرا صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۹۶ را تصویب کردند.

در پایان و پس از تصویب صورت‌های مالی توسط سهامداران، ۵۰۰ ریال به عنوان سود هر سهم تقسیم شد.

[/fusion_text]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]