نتیجه اعتماد به جوانان نخبه در پاکسان

بقایی مدیرعامل شپاکسا از کاهش قابل توجه مدت زمان و میزان انرژی مصرفی برای ذوب مواد اولیه جامد خبر داد

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی به نقل از بیدنا ، با توجه به این که برخی از مواداولیه نظیر روغن های وارداتی به صورت جامد است، غالبا ذوب و تخلیه آن نیاز به زمان زیادی دارد. علاوه بر آن انرژی فراوانی نیز برای بخاردهی لازم است تا بتوان آن را ذوب و به مخازن ذخیره مواد اولیه منتقل نمود.

حسن بقائی مدیرعامل پاکسان با اشاره به سختی کار و زمان بر بودن این پروسه گفت: پیش از این، ذوب روغن‌های جامد مورد نیاز در تولید، به بیش از هفت روز زمان نیاز داشت اما با بهره‌مندی از دانش جوانان نخبه پاکسان با ارائه روش جدیدی در این خصوص موفق شدیم مدت زمان این فرایند را کاهش دهیم و در مصرف انرژی، بخار، نیروی انسانی و سایر هزینه ها صرفه جویی کنیم.

وی ضمن تاکید بر روش اثر بخش جدید در تخلیه مواد مورد استفاده در این مجموعه یادآورشد: روشی که ما به این منظور در پیش گرفتیم باعث شد مدت زمان و به ویژه میزان بخاری که برای ذوب هر کانتینر صرف می‌شود به میزان قابل توجهی کاهش یافته و برای ذوب یک کانتینر روغن جامد حدود ۹۰ درصد کمتر از حالت عادی بخار مصرف کنیم.

وی ضمن اشاره به هزینه‌ای که به انبارداری و دموراژ کانتینر تعلق می‌گرفت خاطرنشان کرد: بخش عمده از این بهینه‌سازی، مربوط به جلوگیری از طولانی شدن زمان خواب کانتینر در مجموعه بود که با توجه به افزایش سرعت تخلیه، صرفه اقتصادی قابل اعتنایی نیز برای شرکت به همراه دارد.

بقائی در ادامه دستیابی به این دانش را در بهبود فرآیندهای کاری موثر خواند و افزود: شرکت پاکسان با تکیه بر دانش بومی و اعتماد به پرسنل توانمند خود توانسته است بسیاری از گره های موجود در این مسیر را بازکرده و از همه امکانات خود در جهت چابک سازی امور به خصوص در ابعاد فنی استفاده بهینه کند.

در خاتمه مدیرعامل پاکسان با اشاره به زحمات واحد فنی یادآورشد: در اجرایی نمودن این طرح افراد زیادی نقش داشتند بدون شک همت والای آنها بود که ما توانستیم به این موفقیت دست پیدا کنیم.