معرفی سیمان کرمان به عنوان گروه کاری نمونه ملی در حضور مقام معظم رهبری

معرفی سیمان کرمان به عنوان گروه کاری نمونه ملی در حضور مقام معظم رهبری

همزمان با ارتباط تصویری مقام معظم رهبری با مجموعه‌های تولیدی به مناسبت هفته‌ی کارگر، گروه صنایع سیمان کرمان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ سیدکو و شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، به عنوان گروه کاری نمونه ملی معرفی شد.

مقام معظم رهبری در این ارتباط تصویری مستقیم و ۳ ساعته با هفت مجموعه تولیدی، ضمن تأکید بر نقش و اهمیت جایگاه کارگر و وظایف متقابل کارگر و کارفرما در افزایش کمّی و کیفی تولید و ایجاد ثروت در یک اقتصاد سالم، به بیان نکاتی در خصوص علت نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید و الزامات تحقق این شعار و بخش‌هایی که باید بر آنها تمرکز ویژه شود، پرداختند و وظایف مسئولان در این عرصه را بیان کردند.

در این مراسم که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مقامات عالی کشوری و نمایندگان تشکل‌های کارگری، در قالب سی‌ویکمین جشنواره امتنان از کارگران، واحدهای نمونه کارگری و واحدهای نمونه کارگری، برگزار شد؛ محمد شریعتمداری ضمن ارائه گزارش عملکرد این وزارتخانه به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی با اهدا تندیس از گروه کاری سیمان کرمان تقدیر کرد.

سیمان کرمان به دلیل اجرای موفق پروژه بهینه‌سازی تبدیل وضعیت کوره شماره یک خود (پروژه تولید کینکر سفید کرمان)، عنوان گروه کاری نمونه ملی را از آن خود کرد.

مدیرعامل سیمان کرمان نیز در خصوص کسب این عنوان، بیان کرد: سیمان کرمان در بدنه نیروی انسانی خود از پتانسیل قابل توجهی برخوردار است و با اتکا به این توانمندی‌ها و اعتماد به دانش و خلاقیت‌های کارشناسان توانسته اقدامات حائز اهمیتی در خصوص اجرای پروژه‌های بهبود کارخانه انجام دهد که موجب ایجاد و حفظ اشتغال، حفظ سرمایه‌های ملی و رشد و رونق اقتصادی وجهش تولید شده است.

فریدون رحمانی عنوان کرد: دلیل انتخاب سیمان کرمان، اجرای پروژه تبدیل محصول کوره خط یک از خاکستری به سفید و اقدامات اصلاحی در خصوص آسیاب سیمان این واحد است. این گروه کاری که به عنوان گروه نمونه کشوری انتخاب شده متشکل از یک نماینده و ۳ عضو گروه به نام‌های وحید آرمات، رضا فرازمند، مهدی قائدی و محمدرضا رمضانی است که به نمایندگی مجموعه کارکنان فعال در این پروژه، معرفی شده‌اند.

مدیرعامل سیمان کرمان تصریح کرد: اجرای این پروژه همراه با نوآوری و خلاقیت‌، بدون هزینه‌های ارزی و باحداقل هزینه‌های ریالی، با اتکا به نیروها و مشاوران داخلی و در کمترین زمان ممکن اجرا و به بهره‌برداری رسیده که نتایج کیفی و کمی چشمگیری داشته است.

رحمانی با اشاره به اینکه پروژه تولید کینکر سفید کرمان با هدف تامین سیمان سفید مورد نیاز جنوب شرق کشور و توسعه بازارهای صادراتی اجرایی شده است، افزود: در این پروژه، از تجهیزات موجود و مستهلک کارخانه استفاده حداکثری شده و سایر تجهیزات از داخلی تامین یا بومی‌سازی شده است.