معاون بازار شرکت بورس خبر داد:

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سهام در سال های اخیر نشان داده که همچنان بهترین گزینه سرمایه گذاری نسبت به سایر بازارهاست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا) علی صحرایی با بیان مطلب فوق افزود : شفافیت زیاد، ورود و خروچ آسان و امکان خرید و فروش آنلاین از مهم ترین مزیت های بازار سرمایه نسبت به دیگر بازارهاست.

وی ادامه داد : به طور مثال، برای ورود به بورس نیاز به سرمایه زیاد نیست. هر فردی با حداقل سرمایه می‌تواند وارد این بازار شود و امکان درآمدزایی پیدا کند، علاوه‌بر اینکه به طور متوسط سرعت نقدشوندگی دارایی در بازار سرمایه کمتر از 30 دقیقه است.

صحرایی با اشاره به تنوع شرکت‌ها در تالار شیشه ای گفت: تنوع صنایع و شرکت‌ها این امکان را برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان فراهم می‌کند متناسب با سلایق و علایق خود وارد بازار شوند.

وی خاطر نشان کرد: بازار نظام‌مند و تحت نظارت به مشتریان و سهامداران اطمینان خاطر می‌دهد که سرمایه آنها در مسیر درست سرمایه گذاری می‌شود.

معاون شرکت بورس با اشاره به اینکه بورس فرصتی برای افزایش رشد اقتصادی کشور است، گفت: سرمایه گذاری در این بازار می تواند علاوه بر تامین منابع شخصی، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی ایفا کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون سهامداران می توانند گزارش ها و صورت مالی شرکت‌ها و پیش‌بینی سود و زیان آنها را به راحتی دریافت کنند، افزود : اطلاعیه شرکت‌ها در گذشته تنها در اختیار کارگزاران قرار می گرفت، اما در حال حاضر اطلاعیه‌ها به سرعت روی سایت کدال قرار می‌گیرد و تمامی سهامداران و علاقه‌مندان بدون واسطه امکان استفاده از آنها را دارند.

معاون بازار شرکت بورس با بیان اینکه اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه افزایش یافته است، تأکید کرد: سرمایه‌گذاران باید با دقت لازم وارد بازار شوند و به هیچ وجه ، شتابزده و احساسی اقدام به خرید و فروش سهم در بازار نکنند تا ریسک خود را در تالار شیشه ای کاهش دهند.