معاملات فشرده «فملی» در آتی

خانه » معاملات فشرده «فملی» در آتی

معاملات فشرده «فملی» در آتی

۱۳۸۹/۱۲/۱۵ ۱۴:۱۰:۵۲ ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

دنیای اقتصاد – گروه بورس : معاملات روز گذشته بورس آتی شاهد ثبت تقاضاهای متعدد خرید از سوی معامله‌گران بود که موجب شد «فملی» اردیبهشت‌ماه رکورد موقعیت‌های باز معاملات را با رسیدن به ۱۰۲۳ موقعیت باز بشکند.

دیروز معامله‌گران در بورس آتی جنب و جوش ویژه‌ای را در نمادهای مختلف داشتند تا جایی که خریداران، صف‌های خرید قابل‌توجهی را در نمادهای تیر و شهریورماه ۹۰ وارد سیستم معاملات کردند. اما قراردادهای «فملی» با ۵۴ قرارداد معامله‌شده، بیشترین حجم معاملات را داشت.
در این بین آغاز معاملات «فملی» تیرماه با ۱۳ قرارداد معامله‌شده در نوع خود جالب توجه بود. روز گذشته «فملی» تیرماه با ۱۳ قرارداد معامله‌شده، رشد ۴۵۰ ریالی قیمت را تجربه کرد که قیمت تسویه این نماد را به ۱۴ هزار و ۳۸۲ ریال رساند. در همین حال ۱۰ فروشنده، سفارش فروش را در قیمت ۱۴ هزار و ۴۵۰ ریال داشتند. دیروز «فملی» اسفندماه شاهد ۳۰ قرارداد معامله‌شده بود که با کاهش ۵۲۷ ریالی در قیمت تسویه مواجه شد. به این ترتیب نوسان منفی ۴ درصد، قیمت تسویه قرارداد «فملی» اسفند را به مبلغ ۱۲ هزار و ۶۵۸ ریال رساند. همچنین «فملی» اردیبهشت‌ماه نیز شاهد ۱۱ قرارداد معامله شده بود که ۱۷۰ ریال افزایش قیمت را برای این قرارداد به همراه داشت تا قیمت تسویه «فملی» اردیبهشت‌ماه در قیمت ۱۴ هزار و ۱۶ ریال محاسبه شود. از سوی دیگر «اخابر» اسفندماه با سه قرارداد معامله شده، نوسان مثبت ۳۱/۱ درصدی را پشت‌سر گذاشت تا قیمت تسویه آن به ۳۲۴۰ ریال افزایش یابد. همچنین «شخارک» اسفندماه دیگر قرارداد معامله‌شده دیروز بود که معامله ۴ قرارداد آن، رشد ۱۳۹ ریال قیمت تسویه را برای این نماد به همراه داشت.
بر این اساس معاملات دیروز بورس آتی ۶۱ قرارداد معامله‌شده به ارزش دو میلیارد و ۳۵۴ میلیون و ۷۵ هزار ریال را در پی داشت. هر چند تفاوت قیمت‌های متقاضیان خرید و فروش به خصوص در قراردادهای «وکار» اسفندماه، «ومعادن» اسفند و «اخابر» اردیبهشت‌ماه از مهم‌ترین دلایل عدم انجام معامله در این نمادها بود.