مشارکت 207 میلیارد ریالی بانک ملی ایران در طرح‌های عام‌المنفعه

بانک ملی ایران در راستای مسئولیت اجتماعی خود و گسترش مشارکت خود در طرح‌های عام‌المنفعه تا پایان خرداد ماه سال جاری بالغ بر 207 میلیارد ریال در امور فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، ورزشی و… مشارکت مالی داشته است.
این مبالغ در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از محل سهم 5 درصد از 2 درصد بودجه قرعه‌کشی جوایز حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران پرداخت شده است.
بر این اساس مبالغ مذکور در 57 طرح انجام شده یا در دست اقدام نظیر مدرسه‌سازی، کمک به ساخت بیمارستان، مساجد، مصلی، نمازخانه، بقاع متبرکه، درمانگاه، مرکز نگهداری ایتام و کودکان بی سرپرست، حمایت مالی از دانش‌آموزان نخبه یتیم، تجهیز کتابخانه، خریداری و اهدای چند دستگاه آمبولانس و آزادی زندانیان جرایم مالی غیر عمد ناشی از دیه تخصیص یافته است.
از مجموع 57 طرح مذکور، 29 طرح به امر مقدس مدرسه‌سازی در مناطق محروم کشور تعلق گرفته است. همچنین 50 میلیارد ریال از مبلغ مذکور تاکنون برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیر عمد ناشی از دیه اختصاص یافته که منجر به آزادسازی تعداد زیادی از زندانیان سراسر کشور و بازگشت آنها به جمع خانواده‌های خود شده است، بویژه در ایام نوروز امسال مصادف با ایام سوگواری حضرت زهرا(س)، مبلغ 18 میلیارد ریال برای آزادسازی 44 نفر از زندانیان زن تخصیص یافت.
بانک ملی ایران علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت قرض‌الحسنه نظیر ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان، دانشجویی، ودیعه مسکن، رفع احتیاجات ضروری، کارگشایی و … به متقاضیان از محل جذب سپرده‌های پس‌انداز مردم، درصدی از این منابع را نیز بر اساس قانون و به نیابت از سپرده گذاران برای امور عام‌المنفعه و خیر تخصیص می‌دهد.