مدیرعامل«وبانک» در بازدید از پاکسان: در شرایط کنونی کشور، صادرات به هر میزان راهگشا خواهد بود

در جریان بازدید مدیرعامل«وبانک» از پاکسان مطرح شد:
در شرایط کنونی کشور، صادرات به هر میزان راهگشا خواهد بود

دهم تیرماه ۱۳۹۹ مصادف با روز ملی صنعت و معدن، امیر تقی‌خان تجریشی مدیرعامل گروه توسعه ملی و هیأت همراه از شرکت پاکسان بازدید کردند. در این بازدید مجید محسنی مجد مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر، جمعی از اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکت های شوینده توسعه صنایع بهشهر، مدیرعامل گروه توسعه ملی را همراهی کردند
به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، مدیرعامل«وبانک» پس از بازدید سالن‌های تولیدی، انبارها و آزمایشگاه‌های این مجموعه، در جمع مدیران و کارگران پاکسان با تقدیر از ﺟﻬﺎدﮔﺮان ﻋﺮﺻﻪ تولید، گفت: شرکت توسعه صنایع بهشهر یکی از مهمترین شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه ملی محسوب می‌شود و دارای بیشترین کارخانجات تولیدی و صنعتی در شرکت‌های زیرمجموعه گروه است.
وی با اشاره به اینکه توسعه صنایع بهشهر به واسطه ماهیت سرمایه‌گذاری شرکت در صنایع متنوعی مانند بانک‌داری، غذایی و مواد شوینده فعال است، افزود: تولید مواد شوینده در شرکت توسعه صنایع بهشهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سهم بزرگی از دارایی‌های شرکت را به خود اختصاص داده است.

 

تجریشی اضافه کرد: با همه‌گیری ویروس کرونا به عنوان یک بحران جهانی، کارگران تلاشگر شرکت پاکسان، گلتاش، ساینا، مروارید هامون در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و ایفای نقش خود در بهداشت عمومی جامعه، در سه شیفت کاری و حتی در ایام عید نوروز مشغول به فعالیت بودند.
مدیرعامل گروه توسعه ملی با بیان اینکه سال جاری از سوی مقام معظم رهبری سال«جهش تولید» نام‌گذاری شده است، ادامه داد: گروه توسعه ملی تمام توان خود را برای تحقق این شعار به کار گرفته است و آمار افزایش تولید در شرکت‌های گروه و شکسته شدن رکوردهای تولید نشان از تلاش در این راستا دارد.
به گفته مدیرعامل وبانک، شرکت پاکسان در سال گذشته فروش ۱۰۰۰ میلیارد تومانی و سهم بازار ۲۰ درصدی داشته و به دنبال شکستن رکورد تولید در سال جاری است.

 

وی مشکلات نقل و انتقالات ارزی برای تامین مواد اولیه را از جمله مهمترین چالش‌های پیش روی پاکسان و دیگر شرکت‌ها دانست و اظهار کرد: برای حل این مشکل کارگروهی از مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه تشکیل شده و امکان دارد از محل مازاد درآمدهای شرکت‌های دیگر گروه، این ارز تامین شود. در این خصوص رایزنی‌هایی نیز با بانک مرکزی انجام شده و نشانه‌های مثبتی دیده شده است.
به گفته تجریشی در شرکت پاکسان اتفاقات مثبتی در خصوص صادرات محصولات روی داده است و هر میزان از صادرات در شرایط کنونی کشور، راهگشا خواهد بود.

مدیرعامل گروه توسعه ملی با تقدیر از منابع انسانی شرکت پاکسان، یادآور شد: این شرکت ۵۷ سال قدمت دارد و دارای برندهایی است که نسل‌های مختلف با آن خاطره دارند. بنابراین امیدوارم که بخش تحقیق و توسعه پاکسان برندهایی را هم برای نسل‌های آتی ایجاد کند.
مدیرعامل پاکسان:
رکورد صادرات شکسته شد
حسن بقایی نیز در این بازدید به ارائه عملکرد شش ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰ پرداخت و گفت: شرکت پاکسان در این مدت شاهد رشد ۱۳ درصدی در تولید و ۹ درصدی در حمل نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ بوده است.
وی با تشریح اقدامات انجام شده پاکسان در خردادماه سال جاری ابراز امیدواری کرد: تلاش می‌کنیم تا با حفظ روند افزایش تولید محصولات تا پایان سال، نام پاکسان به عنوان یکی از ۱۰ شرکت اول ایران در«جهش تولید» جای بگیرد.

 

مدیرعامل پاکسان افزود: در خردادماه امسال نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری، شاهد افزایش ۲۸ درصدی تولید محصولات صادراتی و افزایش ۳۰ درصدی فروش این محصولات بوده‌ایم. همچنین در همین مدت، تولید محصولات صنعتی ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.
بقایی در ادامه به ارائه عملکرد صادراتی پاکسان پرداخت و بیان کرد: در خردادماه با صادرات ۱۱۱۲ تن محصول در ۵۲ تریلی طی ۴ روز کاری رکورد صادرات شکسته شد و در این ماه شاهد صادرات ۲۲ تریلی محصول از مسیر جدید آبی دریای خزر برای صادرات به مناطق حوزه CIS بودیم.
به گفته وی، پاکسان در سال مالی ۲۰۱۹، معادل با ۱۴ میلیون دلار و ۳۱ هزار و ۳۷۷ تن محصول صادرات کرده است و صادرات خردادماه شرکت به یک میلیون و ۱۴۴ هزار دلار بالغ می‌شود.
مدیرعامل پاکسان ثبت رکورد بارگیری ۸۰ دستگاه کامیون در یک روز و نهایی شدن کاهش۹۰ درصدی جریمه مالیاتی را از دیگر نکات برجسته عملکرد خود دانست و اضافه کرد: در حال حاضر پاکسان در حال تولید اسید استئاریک است که پیش از این به طور کامل وارد می‌شد.
بقایی بازسازی سیستم پساب کارخانه، اخذ انبار اختصاصی در گمرک و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، توسعه برند، بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات قدیمی و افزایش ۱۵ تنی تولید صابون را از جمله برنامه‌های آتی شرکت پاکسان عنوان کرد.

 

گزارش تصویری: https://b2n.ir/358764