اخبار

به گزارش سایت اطلاع رسانی مرکز اطلاعات فنی ایران، رییس اداره امور کارگزاران گفت: از این پس مجوز جدید برای راه‌اندازی شرکت‌های کارگزاری صادر نمی‌شود و شرکت‌های کارگزاری فعال در بازار سرمایه باید فعالیت خود را در حوزه‌های مختلف گسترش دهند. محمد عطایی خاطرنشان کرد: طبق رتبه‌بندی که برای کارگزاران بورس اوراق بهادار و بورس کالا انجام شده است، شرکت‌های کارگزاری می‌توانند در سایر بازارها فعالیت کنند به طوری که شرکت‌های کارگزاری بورس کالا طبق رتبه‌بندی می‌توانند در فرابورس و بورس به معامله بپردازند و از این طریق فعالیت خود را گسترش دهند.
عطایی با تاکید بر این‌که تعداد شرکت‌های کارگزاری در بازار سرمایه کافی است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۸ شرکت کارگزاری در بازار سرمایه فعال است که از این میان ۳۳ شرکت فقط در بورس، اوراق بهادار ۲۰ شرکت فقط در بورس کالا و ۵۵ شرکت در بورس اوراق بهادر و بورس کالا فعالیت می‌کنند و ۸۱ شرکت کارگزاری نیز مجوز فعالیت در بازار فرابورس را دارند. وی ادامه داد: به این ترتیب شرکت‌های کارگزاری با توجه به رتبه‌بندی خود می‌توانند فعالیت خود را در سایر بازارها گسترش دهند و براساس رتبه‌ای که کسب کردند در بورس اوراق بهادار، بورس کالا یا فرابورس به معامله بپردازند.
رییس اداره امور کارگزاران سازمان بورس با بیان این‌که رتبه‌بندی کارگزاران بورس اوراق بهادار و بورس کالا در سال آینده نیز انجام می‌شود، عنوان کرد: در رتبه بندی ارتقای حوزه فعالیت مطرح است و این اقدام انگیزه‌ای برای ارتقای کارگزاران از نظر کیفیت و کمیت خدمات است بنابراین شرکت‌های کارگزاری برای کسب رتبه‌های بالا باید مجوزهای جدید کسب کنند.(دنیای اقتصاد)

اطلاعات سهامداری

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد

لطفا جهت نمایش اطلاعات وارد سامانه سهامداری شوید

ورود به سامانه