مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز (سهامی عام) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 95/12/30  شرکت گروه صنعتی بارز راس ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخه 96/3/21 با حضور اعضای هیات مدیره، نماینده موسسه حسابرسی بهمند، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و اکثریت سهامداران برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور بیش از 88 درصد از سهامداران رسمیت یافت، آقای خسروی به نمایندگی از سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین به سمت ریاست مجمع، آقای ملکی به نمایندگی از سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و آقای صبایی به نمایندگی از پتروشیمی آبادان به عنوان نظار  انتخاب گردیدند.

پس از تعیین اعضای هیات رئیسه، ابتدا گزارش مدیرعامل در خصوص عملکرد سال 1395 ارائه گردید. آقای عباسی عنوان نمودند واردات بی‌رویه تایر به کشور در سال‌های اخیر مشکلات زیادی را برای تایرسازان داخلی ایجاد کرده بود تا آنجا که در سال 1394 بسیاری از تایرسازان داخلی از واردات بی‌رویه و مازاد تایر ضربه خوردند و در عمل تولید تایر در کشور نیز کاهش یافت. در سال 1395 با پیگیری‌های عدیده‌ای که مجموعه صنعت تایر از مسئولان دولتی و دست‌اندرکاران امر داشت، دولت با وضع قوانینی جلوی واردات تایرهای بی‌کیفیت را محدود و تا حدی سد نمود و در نتیجه این تصمیمات بود که تایرسازان داخلی توانستند رشد 16درصدی تولید را نسبت به 1394 تجربه نمایند. طبق آمار انجمن صنفی تایر کشور، تولید تایر در سال 1395، حدود 225 هزارتن گزارش شده است که در این میان گروه صنعتی بارز با تولید حدود 80 هزار تن 36درصد از کل کشور را به خود اختصاص داده و نام خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده تایر در داخل کشور به ثبت رساند.

مدیرعامل بارز اعلام نمود: دستاورد گروه صنعتی بارز در سال 1395 به ثمر رساندن کارخانه تولید تایر سواری رادیال با نام بارز کردستان با ظرفیت تولید 5/5 میلیون حلقه تایر سواری در سال می‌باشد که در فروردین 1396 به دست رئیس‌جمهور محترم افتتاح گردید. با افتتاح بارز کردستان، ظرفیت تولید تایر گروه صنعتی بارز در شرایط جدید به بیش از 130 هزارتن (حدود 10 میلیون حلقه) در سال خواهد رسید که نزدیک به 50 درصد از کل نیاز کشور تامین خواهد شد.

پس از قرائت گزارش حسابرس و بحث و تبادل نظر در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی سال 1395،  بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

  • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ 95/12/30 و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به 95/12/30 مورد تصویب قرار گرفت.
  • موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال 1396 انتخاب گردید.
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
  • سود تقسیمی هر سهم 500 ریال خالص مصوب گردید.