مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز (سهامی عام) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۹۵/۱۲/۳۰  شرکت گروه صنعتی بارز راس ساعت ۹ صبح روز دوشنبه مورخه ۹۶/۳/۲۱ با حضور اعضای هیات مدیره، نماینده موسسه حسابرسی بهمند، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و اکثریت سهامداران برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور بیش از ۸۸ درصد از سهامداران رسمیت یافت، آقای خسروی به نمایندگی از سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین به سمت ریاست مجمع، آقای ملکی به نمایندگی از سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و آقای صبایی به نمایندگی از پتروشیمی آبادان به عنوان نظار  انتخاب گردیدند.

پس از تعیین اعضای هیات رئیسه، ابتدا گزارش مدیرعامل در خصوص عملکرد سال ۱۳۹۵ ارائه گردید. آقای عباسی عنوان نمودند واردات بی‌رویه تایر به کشور در سال‌های اخیر مشکلات زیادی را برای تایرسازان داخلی ایجاد کرده بود تا آنجا که در سال ۱۳۹۴ بسیاری از تایرسازان داخلی از واردات بی‌رویه و مازاد تایر ضربه خوردند و در عمل تولید تایر در کشور نیز کاهش یافت. در سال ۱۳۹۵ با پیگیری‌های عدیده‌ای که مجموعه صنعت تایر از مسئولان دولتی و دست‌اندرکاران امر داشت، دولت با وضع قوانینی جلوی واردات تایرهای بی‌کیفیت را محدود و تا حدی سد نمود و در نتیجه این تصمیمات بود که تایرسازان داخلی توانستند رشد ۱۶درصدی تولید را نسبت به ۱۳۹۴ تجربه نمایند. طبق آمار انجمن صنفی تایر کشور، تولید تایر در سال ۱۳۹۵، حدود ۲۲۵ هزارتن گزارش شده است که در این میان گروه صنعتی بارز با تولید حدود ۸۰ هزار تن ۳۶درصد از کل کشور را به خود اختصاص داده و نام خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده تایر در داخل کشور به ثبت رساند.

مدیرعامل بارز اعلام نمود: دستاورد گروه صنعتی بارز در سال ۱۳۹۵ به ثمر رساندن کارخانه تولید تایر سواری رادیال با نام بارز کردستان با ظرفیت تولید ۵/۵ میلیون حلقه تایر سواری در سال می‌باشد که در فروردین ۱۳۹۶ به دست رئیس‌جمهور محترم افتتاح گردید. با افتتاح بارز کردستان، ظرفیت تولید تایر گروه صنعتی بارز در شرایط جدید به بیش از ۱۳۰ هزارتن (حدود ۱۰ میلیون حلقه) در سال خواهد رسید که نزدیک به ۵۰ درصد از کل نیاز کشور تامین خواهد شد.

پس از قرائت گزارش حسابرس و بحث و تبادل نظر در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۵،  بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

  • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۹۵/۱۲/۳۰ و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۹۵/۱۲/۳۰ مورد تصویب قرار گرفت.
  • موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۳۹۶ انتخاب گردید.
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
  • سود تقسیمی هر سهم ۵۰۰ ریال خالص مصوب گردید.