مجمع عمومی شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

خانه » مجمع عمومی شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

مجمع عمومی شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

۱۳۹۵/۲/۱۴ ۱۴:۴۳:۰۵ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس امور شرکتها؛ جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ شرکت مخمل و ابریشم کاشان (از شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی) راس ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز دوشنبه مورخه ۱۳۹۵/۲/۱۳ با حضور هیات مدیره و نماینده موسسه حسابرسی بیات رایان و نماینده اداره سرمایه‌گذاری بانک ملی به عنوان مدعو برگزار و  طی احکام صادره  از طرف جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نمایندگان سهامداران در جلسه حاضر و آقایان؛ حمید محمودی به سمت رئیس، محمدعلی مداحی به عنوان ناظر و رضا علائی کلجاهی نماینده شرکت ساتا به سمت ناظر  انتخاب گردیدند.

IMG_5042 IMG_5044

در این مجمع که با حضور نمایندگان سهامداران عمده و نمایندگان سهامداران اقلیت (۹۷درصد) برگزار گردید، ابتدا گزارش هیات مدیره در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال ۱۳۹۴ ارائه گردید و سپس گزارش حسابرس قرائت و در خصوص بندهای آن بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم صورت گرفت.

سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:
  • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت.
  • موسسه حسابرسی بیات رایان به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۳۹۵ انتخاب گردید.
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
  مشخصات شرکت:

شرکت کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) در سال ۱۳۲۹ با نام اولیه شرکت سهامی آبیاری کاشان و به منظور عملیات کشاورزی تاسیس گردید. در سال ۱۳۵۳ به سهامی عام تبدیل شد. نام شرکت در سال ۱۳۳۸ به کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان تغییر یافت. این شرکت در سال ۱۳۵۳ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

فعالیت شرکت در زمینه ایجاد و تاسیس کارخانجات مخمل‌بافی و هرنوع منسوجات دیگر اعم از ریسندگی و بافندگی می‌باشد. پیشینه این شرکت در صنعت نساجی بسیار روشن و درخشان می‌باشد. قدمتی بیش از ۵۰ سال فعالیت از آن نامی معتبر و برندی با ارزش ساخته است. ذهنیت مطلوب محصولات شرکت نزد مصرف‌کنندگان ایرانی بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مشابه تولیدات از جمله تولید فرش ماشینی ایجاد می‌کند. گفتنی است این شرکت جزء اولین تولیدکنندگان فرش ماشینی در دهه ۵۰ شمسی در ایران بوده است.

 سرمایه و سهامداران شرکت:

سرمایه شرکت بالغ بر ۱۴۷.۲۷۰ میلیون ریال شامل تعداد ۱۴۷.۲۶۹.۵۲۵ سهم به ارزش اسمی ۱.۰۰۰ ریال در پایان سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ می‌باشد.

اسامی و درصد مالکیت سهامداران به شرح جدول ذیل می‌باشد

1

اعضای حقیقی و حقوقی هیات مدیره به شرح جدول ذیل گزارش می گردد

2

ترکیب فعلی کارکنان شرکت به شرح جدول ذیل گزارش می‌گردد

3