مجمع شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

scan0004

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخمل و ابریشم کاشان (از شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی) راس ساعت 11:00 روز پنجشنبه مورخ 1394/2/10 با حضور هیات مدیره و نماینده موسسه حسابرسی بیات رایان و نماینده اداره سرمایه‌گذاری بانک ملی به عنوان مدعو برگزار و  طی احکام صادره  از طرف جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نمایندگان سهامداران در جلسه حاضر و آقایان؛ حمید محمودی به سمت رئیس، علی  ملکی به عنوان ناظر و رضا علائی نماینده شرکت ساتا به سمت ناظر  انتخاب گردیدند.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، در این مجمع که با حضور نمایندگان سهامداران عمده (95درصد) و نماینده سهامداران اقلیت برگزار گردید، ابتدا گزارش هیات مدیره در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال 1394 ارائه گردید و پس از قرائت گزارش حسابرس اهم تکالیف مجمع به شرح ذیل تعیین گردید:

 • با توجه به تقسیم‌بندی املاک حریربافی و فروش برخی قطعات در سال 1393 مقرر گردید اقدامات لازم در زمینه صدور اسناد تفکیکی و مالیات نقل و انتقال انجام و ثبت‌های لازم در حساب‌ها اعمال گردد.
 • با توجه به عدم دریافت اصل اسناد مالکیت برخی از املاک متعلق به شرکت مشتمل به زمین موصوف به درم- زمین اتوبان قمصر – زمین کشاورزی حریربافی پلاک 155، زمین مورد اختلاف با بیمارستان متینی کاشان به شماره پلاک 800 تا زمان حاضر مقرر گردید مراتب تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار گرفته و گزارش آن در پایان هر فصل در صورتجلسه هیات مدیره درج و به سهامدار عمده ارائه گردد.
 • با توجه به وسعت زمین، ارزش ریالی و پیش‌بینی‌های شرکت برای احیا و اجرای طرح توجیهی در زمین منطقه درم، مقرر گردید هیات مدیره برنامه خود را با حداقل هزینه ممکن تهیه و با کسب نظر از سهامدار عمده اقدام نماید.
 • با توجه به پیگیری‌های موثر شرکت برای طرح دعوی آقای اصغر معراجی (خریدار پلاک 389 موصوف به آموزشگاه) در خصوص خسارت عدم ایفای تعهد (عدم انتقال سند در موعد مقرر) و حکم قضایی صادر شده از شعبه 6 دادگستری کاشان که از طریق دایره حقوقی شرکت و با استفاده از مشاور قضایی به رای صادره اعتراض و پرونده به شعبه 25 دادگاه‌های تجدید نظر استان اصفهان ارجاع گردیده است، مقرر گردید هیات مدیره اقدامات و پیگیری‌های مجدانه حقوقی خود را تا حصول نتیجه انجام دهد.
 • تقسیم‌نامه املاک موصوف به زمین حریربافی مورخه 1393/2/10 فی‌مابین سهامداران مورد تنفیذ قرار گرفت.

سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

 • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ 1393/12/29 و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به 1393/12/29 به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت.
 • موسسه حسابرسی بیات رایان به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال 1394 انتخاب گردید.
 • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
 • اعضای حقوقی هیات مدیره برای مدت 2 سال به شرح زیر انتخاب گردیدند:
 • شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ( سهامی عام )
 • شرکت مدیریت توسعه نگاه پویا ( سهامی خاص )
 • شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار ( سهامی خاص )
 • شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح
 • سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)

مشخصات شرکت:

شرکت کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) در سال 1329 با نام اولیه شرکت سهامی آبیاری کاشان و به منظور عملیات کشاورزی تاسیس گردید. در سال 1353 به سهامی عام تبدیل شد. نام شرکت در سال 1338 به کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان تغییر یافت. این شرکت در سال 1353 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

فعالیت شرکت در زمینه ایجاد و تاسیس کارخانجات مخمل‌بافی و هرنوع منسوجات دیگر اعم از ریسندگی و بافندگی می‌باشد. پیشینه این شرکت در صنعت نساجی بسیار روشن و درخشان می‌باشد. قدمتی بیش از 50 سال فعالیت از آن نامی معتبر و برندی با ارزش ساخته است. ذهنیت مطلوب محصولات شرکت نزد مصرف‌کنندگان ایرانی بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مشابه تولیدات از جمله تولید فرش ماشینی ایجاد می‌کند. گفتنی است این شرکت جزء اولین تولیدکنندگان فرش ماشینی در دهه 50 شمسی در ایران بوده است.

سرمایه شرکت بالغ بر 147.270 میلیون ریال شامل تعداد 147.269.525 سهم به ارزش اسمی 1.000 ریال در پایان سال مالی منتهی به 1393/12/29 می‌باشد.

اسامی، درصد مالکیت و تعداد سهام سهامداران به شرح جدول ذیل می‌باشد:


سهامداران مخمل 
 

 

اعضای حقیقی و حقوقی هیات مدیره به شرح جدول ذیل گزارش می گردد:

سهامداران

 

ترکیب فعلی کارکنان شرکت به شرح جدول ذیل گزارش می‌گردد:

پرسنل