قیمت نفت کوره صنایع سیمان تعیین شد

خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران قیمت فروش نفت کوره به صنایع سیمان تا پایان سال‌جاری را ۱۱۳۰ ریال به ازای هر لیتر اعلام کرد.

سید ناصر سجادی درباره تعیین قیمت نفت کوره صنایع و کارخانه‌های سیمان پس از افزایش قیمت این فرآورده نفتی در خرداد ماه سال‌جاری گفت: قیمت نفت کوره صنایع سیمان تا پایان سال‌جاری لیتری ۱۱۳۰ ریال تعیین شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه دلیل تثبیت قیمت نفت کوره مصرفی صنایع سیمان، احتمال کمبود گاز برای فصول سرد سال و زمستان است، تصریح کرد: بر این اساس قیمت نفت کوره سیمانی‌ها تا اطلاع ثانوی ۱۱۳۰ ریال به ازای هر لیتر تعیین شده است.
این مقام مسوول با تاکید بر اینکه در فصول سرد سال به دلیل محدودیت در گازرسانی صنایع سیمان مجبور به استفاده از نفت کوره هستند، اظهار کرد: بر این اساس مطابق با مصوبه اسفند ماه سال گذشته صنایع سیمان مشمول افزایش جدید قیمت نفت کوره نخواهند شد.
سجادی با اشاره به نظارت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در نحوه مصرف نفت کوره صنایع سیمان در استان‌های مختلف کشور، تبیین کرد: براساس مصوبه هیات دولت، فروش نفت کوره به صنایع سیمان به صورت نقدی انجام می‌شود و هزینه حمل این فرآورده نفتی هم بر عهده خریداران است.
براساس مصوبه هیات دولت، قیمت هر لیتر نفت کوره مصرفی کارخانه‌های سیمان زابل، خاش و لارستان و نیز آن دسته از کارخانه‌های سیمان که به دلیل کمبود گاز در ماه‌های سرد سال به تشخیص وزارت نفت مجبور به استفاده از نفت کوره تا پایان سال ۱۳۹۴ می‌شوند، معادل قیمت گاز مصرفی بخش صنعت و معدن تعیین شده است.