قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس،در حالی که قیمت نفت در بازارهای جهانی بار دیگر روند صعودی به خود گرفته است و ارزش دلار نیز در برابر سایر ارزهای بین المللی افزایش یافته است ، ولی قیمت طلا در بازارهای جهانی با کاهش همراه شد .
رویترز گزارش داد : در حالی که قیمت هر بشکه نفت در بازار معاملات نیویورک به بیش از 51 دلار افزایش یافته است ، افزایش نگرانیها در مورد افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا نیز موجب نوسان شدید قیمت و ارزش دلار و طلا در بازارهای جهانی شده است .
این در حالی است که در پی احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا ارزش سهام بسیاری از شرکتهای معتبر آمریکایی مثل سیتی گروپ به شدت کاهش یافته است . شاخصهای سهام نزدک و داوجونز در بورس نیویورک نیز با افت شدیدی روبرو شدند .
اعلام گزارشهایی در مورد افزایش اشتغالزایی در اقتصاد آمریکا در ماه آوریل موجب افزایش ارزش دلار در برابر ین و یورو شده است . هر یورو در بازار نیویورک در برابر 2815/1 دلار مبادله شد ، این در حالی است که این رقم در هفته گذشته بیش از 2945/1 دلار بوده است . ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز بیش از 5/0 درصد افزایش یافت . هر دلار نیز در برابر 97/104 ین مبادله شد .
قیمت هر بشکه نفت برای تحویل در ماه ژوئن نیز در بازار نیویورک به بیش از 96/50 دلار افزایش یافت که نسبت به روز قبل بیش از 13 سنت افزایش نشان می دهد . قیمت هر اونس طلا نیز با بیش از 80/3 دلار کاهش به کمتر از 90/426 دلار رسید .