قیمت نفت به کمتر از 62 دلار در هر بشکه رسید

خبرگزاری رویترز گزارش داد ، به دنبال افزایش نسبی دمای هوا در آمریکا و کاهش تقاضای انرژی در این کشور ، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت .
 
 به گزارش خبرگزاری فارس ، این در حالی است که به نظر می رسد وزرای نفت اوپک هنوز در خصوص کاهش مجدد تولید نفت ، به توافق کلی دست نیافته اند . اعلام اخبار ضد و نقیض در مورد تصمیم اوپک برای کاهش مجدد سقف تولید در نشست پنجشنبه نیز تاثیر زیادی بر کاهش قیمت نفت داشته است .
 
قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه ژانویه با 25 سنت کاهش به کمتر از 78/61 دلار رسید . قیمت هر گالن بنزین نیز با 82 سنت کاهش به 6131/1 دلار رسید .
 
سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک در نشست 14 دسامبر در خصوص سقف تولید خود از ابتدای سال 2007 میلادی تصمیم گیری خواهد کرد .
 
اوپک در نشست دوحه قطر در خصوص کاهش 2/1 میلیون بشکه ای تولید به توافق رسیده بود . کارشناسان انرژی بر این باورند که اوپک قصد حمایت از قیمت جهانی نفت را خواهد داشت و اجازه کاهش قیمتها به کمتر از 60 دلار را نخواهد داد .
 
وزیر نفت عربستان نیز ضمن ابراز نگرانی از افزایش ذخایر انرژی کشورهای صنعتی از کاهش مجدد تولید اوپک حمایت کرده است .
 
میزان ذخایر انرژی کشورهای صنعتی هم اکنون به بیش از 76/2 میلیارد بشکه رسیده است که این رقم نسبت به سال پیش بیش از 5/4 درصد افزایش داشته است .