قیمت نفت به بیش از 60/60 دلار رسید

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد ، به دنبال پیش بینی سازمان هواشناسی آمریکا مبنی بر کاهش دمای این کشور طی هفته آینده ، قیمت جهانی نفت برای دومین روز متوالی افزایش یافت .
 
به گزارش خبرگزاری فارس ، استیون روولز کارشناس ارشد انرژی موسسه سی اف سی در این باره گفت : کاهش دمای هوا در مناطق شمالی آمریکا موجب افزایش تقاضای انرژی در این کشور و رشد قیمت جهانی نفت خواهد شد . فعالیت پالایشگاههای آمریکا برای تامین تقاضای انرژی ، بیش از پیش افزایش خواهد یافت .
 
قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه ژانویه با 28 سنت افزایش به بیش از 60/60 دلار رسید . قیمت نفت دیروز نیز با 08/1 دلار افزایش به بیش از 32/60 دلار رسید که این رقم از 9 نوامبر تا کنون بی سابقه بوده است . این در حالی است که ارزش دلار آمریکا در برابر یورو دیروز به شدت کاهش یافت و به کمترین رقم خود طی هفت ماه اخیر رسید .
 
در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه با 36 سنت افزایش ، بیش از 80/60 دلار داد و ستد شد .
 
تام هارتمن کارشناس ارشد انرژی موسسه آلتاوست ورلد واید در این باره گفت : کاهش دمای هوا در آمریکا در حالی است که سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک نیز قصد دارد در نشست 14 دسامبر در شهر ابوجا ، سقف تولید خود را مجددا کاهش دهد .