قیمت نفت به بالاترین رقم طی دو ماه اخیر رسید

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد ، به دنبال افزایش احتمالات در خصوص کاهش مجدد تولید اوپک ، قیمت جهانی نفت به بالاترین رقم خود طی دو ماه اخیر رسید .
  
به گزارش خبرگزاری فارس ، ادموند داکورو رییس سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک تاکید کرد : من به هیچ وجه از قیمتهای کنونی نفت راضی نیستم و در نشست 14 دسامبر از کاهش مجدد تولید نفت اوپک حمایت خواهم کرد .
 
اوپک که هم اکنون 40 درصد نفت مورد نیاز بازارهای جهانی را تامین می کند ، در نشست فوق العاده دوحه نیز با کاهش 2/1 میلیون بشکه ای تولید خود از ابتدای ماه نوامبر موافقت کرده بود .
 
این در حالی است که اکثر کارشناسان انرژی بر این باورند که اوپک در نشست ابوجا ، میزان تولید نفت خود را روزانه بیش از 500 هزار بشکه کاهش خواهند داد .
 
قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه ژانویه با 85 سنت به بیش از 34/63 دلار رسید . قیمت نفت هم اکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 4/4 درصد رشد داشته است .
48 درصد کارشناسان انرژی که در نظرسنجی بلومبرگ شرکت کرده اند ، بر این باورند که قیمت نفت طی هفته آینده بیش از پیش افزایش خواهد یافت . هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز با 98 سنت افزایش ، بیش از 55/63 دلار داد و ستد شد .