قیمت فولاد یک ماهه نصف شد

یک فعال بازار فولاد در مورد علل کاهش 50 درصدی قیمت فولاد در یک ماه اخیر عنوان کرد: رکود بازار ، کاهش صادرات فولاد به کشورهای عراق و افغانستان و کمبود سرمایه‌گذار باعث این کاهش قیمت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز،  بررسی‌ قیمت فلزات پایه در یک ماه اخیر نشان می‌دهد که این فلزات روزهای پرنوسانی را طی کرده‌اند. در میان این فلزات، فولاد بیشترین کاهش قیمت را داشته که در یک ماه اخیر با کاهش 50‌ درصدی مواجه شده است. در این مدت قیمت فولاد 300 دلار در هر تن بوده که به 150 دلار رسیده است.

در همین راستا علی امینی، با 15 سال سابقه کار در مجتمع فولاد خراسان در گفت‌وگو با اقتصادنیوز درباره علت این کاهش شدید قیمت فولاد گفت: علت کاهش قیمت فولاد را می‌توان به رکود بازار، نداشتن صادرات و کم شدن سرمایه‌گذار در این حوزه اشاره کرد.

او ادامه داد: بیشتر صادرات ما به کشورهای افغانستان و عراق بوده که صادرات ما به این کشورها کم شده  و حتی می‌توان گفت که به حد صفر رسیده است.

امینی در مورد تاثیر مذاکرات لوزان بر قیمت فولاد نیز گفت: توافق لوزان به نفع ماست. ما اگر به توافق برسیم صادرات ما زیاد می‌شود و سرمایه‌گذارها می‌آیند و سرمایه‌گذاری می‌کنند و بازار روند خوبی را خواهد داشت.

امینی در مورد پیش‌بینی آینده قیمت فولاد نیز بیان کرد: به نظرم قیمت‌ها ثابت خواهد ماند و تغییر خاصی در یک ماه آینده نخواهیم داشت.