قیمت جهانی نفت به 35/58 دلار در هر بشکه رسید

به دنبال افزایش دمای هوا در آمریکا و احتمال رشد ذخایر انرژی این کشور ، قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز دوشنبه بیش از یک درصد کاهش یافت .
  
به گزارش خبرگزاری فارس ، خبرگزاری رویترز گزارش داد ، علی رغم کاهش یک درصدی قیمت نفت ، قیمتها نسبت به رقم 81/55 دلاری روز جمعه گذشته ، بیش از دو دلار افزایش داشته است .
 
قیمت نفت روز جمعه برای لحظاتی به کمتر از 56 دلار در هر بشکه رسید که این رقم طی 17 ماه اخیر بی سابقه بوده است . کارشناسان انرژی تصمیم اوپک برای کاهش احتمالی میزان تولید نفت خود در نشست دسامبر را عامل اصلی افزایش مجدد قیمت نفت ارزیابی می کنند .
 
بر این اساس ، قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ژانویه 2007 ، با 62 سنت کاهش به 35/58 دلار رسید . اوپک قصد دارد از محدوده قیمتی 56 تا 62 دلاری حمایت کند و این قیمت از نظر اوپک رضایت بخش خواهد بود .
 
قیمت نفت طی هفته گذشته و در پی اعلام اخبار مربوط به کاهش شدید رشد اقتصادی آمریکا بیش از پیش کاهش یافت . افزایش دمای هوا در مناطق شمالی آمریکا نیز تاثیر زیادی بر کاهش قیمتها داشته است . مناطق شمالی آمریکا بیش از 80 درصد مصرف انرژی این کشور را در اختیار دارد .