فهرست ۱۰ کارگزار برتر سال ۸۵ بورس تا پایان بهمن ماه

خانه » فهرست ۱۰ کارگزار برتر سال ۸۵ بورس تا پایان بهمن ماه

فهرست ۱۰ کارگزار برتر سال ۸۵ بورس تا پایان بهمن ماه

۱۳۸۵/۱۲/۱۳ ۱۶:۱۹:۴۱ ۱۳ اسفند ۱۳۸۵ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|
 ده کارگزار برتر بورس در ۱۱ ماه گذشته ۴ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان از کل معاملات بورس را به خود اختصاص داده‌اند.
 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، بررسی عملکرد ۱۱ ماهه شرکت های کارگزاری بورس اوراق بهادار حکایت از آن دارد که ۱۰ شرکت کارگزاری در مجموع ۴ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان از کل معاملات ۱۱ ماهه بورس را به خود اختصاص داده‌اند.
طی ۱۱ ماه سال جاری و از بین ۹۳ کارگزار موسسات بانکی و خصوصی، شرکت کارگزاری بانک صادرات با ۱/۱۵ درصد از کل معاملات در پله نخست ایستاد. این شرکت وابسته با بانک صادرات که عهده دار معامله عمده بیش از ۱۵ درصدی (معادل ۷۹۰میلیون برگ سهم) در هفته گذشته بود بیش از یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.
دیگر کارگزار موسسه بانکی یعنی کارگزاری بانک سپه با اختلاف ۸ درصدی نسبت به کارگزاری بانک صادرات با ۷ درصد از معاملات پله دوم بیشترین معاملات خود را به خود اختصاص داد و صاحب درآمد ۶۲۹میلیارد تومانی شد.
براساس این گزارش، دو شرکت کارگزاری مفید و تدبیرگر سرمایه از بخش خصوصی با ۴/۴ و ۰۸/۴ از کل معاملات درصد نسبت به دیگر شرکتهای بخضی خصوصی از وضعیت مطلوبتری برخودار بودند.
بانک کشاورزی در حالی ۹/۳ درصد ( معادل ۳۶۲میلیارد تومان ) از معاملات ۱۱ ماهه بورس را به خود اختصاص داده که شرکت کارگزاری نهایت نگر از بخش خصوصی با ۶/۳ درصد در رتبه ششم قرار گرفت.
گزارش فارس حاکی است که شرکت‌های کارگزاری حافظ، بانک ملی، خبرگان سهام و بانک صنعت و معدن نیز با بیش از ۳/۳ تا ۷/۲ درصد از معاملات حایز رده‌های هفتم تا دهم ۱۱ ماهه بورس شدند.
این ۱۰ شرکت کارگزاری در شرایطی موفق به قرار گرفتن در فهرست کارگزاران برتر ۱۱ ماهه بورس شدند که برخی از این شرکت‌ها با توجه به انجام معاملات عمده سهام شرکت‌های بورس با درصد بالایی از معاملات روبرو شدند.