فرهاد زرگری عضو موظف هیأت مدیره گروه توسعه ملی شد

فرهاد زرگری که سابقه مدیرعاملی شرکت‌های «سرمایه گذاری خارجی ایران»، «شفا دارو» و «سرمایه‌گذاری توسعه ملی(وتوسم)»را در کارنامه کاری خود دارد، از سوی مدیرعامل بانک ملی ایران به عنوان عضو جدید موظف هیات مدیره گروه توسعه ملی معرفی شد.

در مراسم معرفی وی که امروز اول بهمن ماه برگزار گردید، ناصر شاهباز سرپرست گروه توسعه ملی با اشاره به پیشینه بین‌المللی و اجرایی مناسب زرگری در حوزه‌های اقتصادی، گفت: شرایط گروه بعد از تغییر و تحولات انجام شده، به ثبات خوبی رسیده است و در این وضعیت، بهتر است از فرصت مناسبی که بازار سرمایه دارد، استفاده شود.

وی با بیان اینکه «وبانک» به عنوان بیست و سومین شرکت برتر ایرانی شناخته شده است، افزود: شرکت‌های تابعه گروه نیز در این رتبه‌بندی جایگاه‌های مناسبی را به دست آورده‌اند و این مهم، نشان از وزن چشم‌گیر گروه توسعه ملی در اقتصاد کشور دارد. افزون بر این، ظرفیت‌های بالایی در گروه وجود دارد و با ورود برخی دیگر از شرکت‌ها به بورس، این جایگاه بهبود می‌یابد.

شاهباز ادامه داد: البته این میزان از گردش مالی، مستلزم نظارت دقیق و حساب شده است و باید حوزه نظارت بر تمام ارکان گروه و شرکت‌های زیرمجموعه گسترش بیشتری پیدا کند.

سرپرست گروه توسعه ملی بیان کرد: استراتژی کلی گروه در راستای قانون رفع موانع تولید، آماده‌سازی شرکت‌ها برای عرضه و فروش است و اگر عرضه بلوکی میسر نباشد، باید سهام به صورت خرد عرضه شود.

 

وی  اعلام کرد: خوشبختانه قیمت سهام شرکت‌های بورسی روندی مثبت دارد و این عامل، نشان از عملکرد مثبت گروه است. همچنین در حال حاضر روابط مناسبی بین گروه و بانک ملی برقرار شده است.

سرپرست «وبانک» تاکید کرد: طبق روال گذشته برای انتصاب مدیران و اعضای هیات مدیره از کانون ارزیابی استفاده شود و بر اساس مصاحبه‌های حرفه‌ای و صلاحیت‌های فردی و تخصصی مدیران انتخاب شوند تا شعار این گروه که “حکمرانی نخبگان” است، بیش از پیش محقق شود.

بنگاه‌های بزرگ در شرایط بحرانی، تاب‌آوری بیشتری دارند

در ادامه جلسه فرهاد زرگری گفت: بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در تمام دنیا یکی از ارکان توسعه کشورها محسوب می‌شوند و نقش بنگاه‌های بزرگ در توسعه ملی کشورها نقشی راهبردی است؛ به عنوان مثال یکی از چهار رکن توسعه آلمان بعد از جنگ جهانی دوم، چهار  بنگاه‌ بزرگ این کشور از جمله تیسن کروپ بود.

وی افزود: «وبانک» و شرکت‌های چند رشته‌ای بزرگ در شرایط بحران اقتصادی، تاب‌آوری بیشتری برابر اتفاقات دارند، چون میزان زیادی از سرمایه‌گذاری‌ها، مشارکت‌ها و فعالیت‌های سازنده در بازار سرمایه را دارند و شبکه بزرگی از فعالیت اقتصادی را پوشش می‌دهند. به همین دلیل، در تلاطم‌ها، کمتر آسیب می‌بینند و می‌توانند نقش ملی خود را ایفا کنند.

زرگری اضافه کرد: قابلیت‌ها، تجربیات و دانشی که بنگاه‌های بزرگ کسب می‌کنند، در طول زمان رشد کرده، تکامل می‌یابد و قابل انتقال به سایر بنگاه‌های اقتصادی است. «وبانک» هم گروه بزرگی از نخبگان را درون خود جای داده است که یکی از ارزشمندترین دارایی‌های این گروه است.

 

عضو هیأت مدیره گروه توسعه ملی، اظهار کرد: «وبانک» بر اساس راهبردهای بانک ملی ایران حرکت می‌کند و امید است بتواند نقش راهبردی خود را در جنگ اقتصادی ایفا نماید.

فرهاد زرگری دارای مدرک دکترای مدیریت در رهبری سازمانی از دانشگاه فونیکس آمریکا است.