صادرات ۴۵ درصدی محصولات پتروشیمی شازند

/, اخبار شرکت, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه/صادرات ۴۵ درصدی محصولات پتروشیمی شازند

صادرات ۴۵ درصدی محصولات پتروشیمی شازند

۱۳۹۹/۲/۳۰ ۳:۲۷:۲۴ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

ولدخانی خبر داد:

صادرات ۴۵ درصدی محصولات پتروشیمی شازند

مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت: با تولید یک میلیون و ۸۰۰  هزار تن محصول در سال ۹۸ رکورد تولید در پتروشیمی شازند شکسته شد و این درحالی است که شازند ۴۵ درصد محصولات خود را به خارج از کشور صادر می‌کند.

ابراهیم ولدخانی ادامه داد: با تولید یک میلیون و ۸۰۰  هزار تن محصولات پلیمری و شیمیایی در سال ۹۸ ارزش فروش محصولات این مجتمع به هفت هزار میلیارد تومان رسید که رقمی بی‌سابقه در صنعت پتروشیمی است و با تولید گریدهای جدید پلیمری در این پتروشیمی، ضمن جلوگیری از خروج سالانه ۴۰ میلیون دلار ارز از کشور، نیاز ایران به واردات مواد اولیه تولید سرنگ و سرم برطرف شده است.

وی افزود: پتروشیمی شازند ضمن تامین مواد اولیه و میانی سه هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ کشور، ۴۵ درصد تولید که مازاد نیاز داخلی است را با ارزش ۲۰۰ میلیون دلار صادر کرده است.

ولدخانی، تعمیر و نگهداری تمام واحدهای پتروشیمی برای اولین بار بدون نیاز کارشناسان خارجی را یکی دیگر از دستآوردهای متخصصان صنعت پتروشیمی دانست و بیان کرد: با تولید و تعمیر تجهیزات پیچیده‌ای مانند توربوکمپرسورهای واحد الفین انحصار کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا و ژاپن در تولید این توربین‌ها شکسته شد.