شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)

خانه » شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)

شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)

۱۳۸۵/۱۲/۱۲ ۱۳:۰۲:۲۱ ۱۲ اسفند ۱۳۸۵ |دسته‌بندی: اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|
مدیرعامل شرکت کشتی سازی صدرا گفت:" در حال حاضر تمامی فعالیتهای ما در شرکت در زمینه ساخت کشتی اعم از نفت و گاز و غیره مطابق استانداردهای جهانی بوده ومحصولات ما قابل رقابت در بازارهای بین ‌المللی است ."
جلیل خبره در گفتگو با خبرنگار مانا با بیان این مطلب اظهارداشت از این رو در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی ما می‌توانیم در زمینه صنایع دریایی پیشتاز باشیم.
خبره در ادامه تصیرح کرد: ما آماده پیوستن به سازمان تجارت جهانی (WTO) هستیم و اگر این امر محقق شود مطمئناً از درگیری صنعت یا تولیدات اقتصادی جلوگیری خواهیم کرد.
مدیرعامل صدرا با بیان اینکه در صورت عدم وابستگی صنایع دریایی به کشورهای دیگر درزمینه مبادله کالاها مشکل خاصی وجود نخواهد داشت گفت: بر این اساس با تقویت صنایع دریایی و پیشتازی این صنایع، در پیوستن ایران به WTO از این وابستگی‌ها کاسته و رقابت افزایش می‌یابد .
وی در ادامه درخصوص عدم اختصاص بودجه کشتی سازی از سوی دولت در سال جاری گفت: در سالهای قبل نیز بودجه و یارانه‌ای از سوی دولت به شرکت صدرا اختصاص نیافته و اگر بودجه‌ای برای کشتی‌سازی ها در نظر گرفته شده بیشتر مشمول شرکتهای وابسته به دولت از قبیل ایزوایکو بوده است.