سود پرداختی شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران افزایش می یابد

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران گفت: با بهبود ترکیب سودآوری شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران، امکان پرداخت سود بیشتر به سهامداران این شرکت فراهم خواهدشد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌ عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران، محمد مهرزاد در جلسه تبیین برنامه‌های سال جاری این شرکت افزود: پیش از این 81 درصد از درآمد شرکت از فروش سرمایه گذاری تامین می شد که با توجه به انتقال آن به اندوخته سرمایه گذاری قابل تقسیم میان سهامداران نبود و تنها 19 درصد درآمد ناشی از سرمایه گذاری در شرکتها از قابلیت تقسیم میان سهامداران برخوردار بود.
وی با افزود: با تغییر نگرش های مدیریتی ، در زمان حاضر نیمی از درآمد این شرکت از طریق سرمایه گذاری به دست می آید که نوید افزایش سود قابل تقسیم میان سهامداران را می دهد به طوری که پیش بینی می شود سود حاصل از سرمایه گذاری در شرکتها از 846میلیارد و 697میلیون ریال به یک هزار و 192میلیارد و 827میلیون ریال تا پایان سال جاری برسد.
وی یادآور شد که با افزایش این بخش از درآمد شرکت، حقوق صاحبان سهام امسال به بیش از یک هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. حقوق صاحبان سهام سال گذشته رشد 115 درصدی را تجربه کرد.
مهرزاد با تاکید بر بهبود کیفیت سود شرکت سرمایه گذاری به عنوان یکی از برنامه های راهبردی سال 1384افزود: کسب سود با کیفیت و پایدار از محل درآمد حاصل از سرمایه گذاریها و به دنبال آن تولید جریان نقدی پایدار برای سهامداران از جمله اهداف آتی این شرکت محسوب می شود.
وی از رشد 54 درصدی سالانه درآمد این شرکت خبر داد و گفت: درآمد شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران در پایان سال 1383 با رشد 107درصدی به چهار هزار و 489میلیارد و 871میلیون ریال رسید که این رشد ناشی از تشکیل شرکتهای تخصصی و انتقال پرتفوی شرکت به شرکتهای تخصصی بود.
مهرزاد توسعه صنایع سیمان، سرمایه گذاری توسعه ملی، شرکت تولیدی و صنعتی مدار، شرکت تخصصی دارویی را از جمله شرکتهای تخصصی شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران معرفی کرد و افزود: در راستای بهبود صنایع و توسعه تولید کالاهای صنعتی به زودی شرکت تخصصی در صنعت مواد غذایی نیز از طریق این شرکت ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به ارزش روز بازار سهم این شرکت و خالص داراییهای آن افزود: ارزش روز سهام شرکت سرمایه گذاری بانک ملی با ارزش خالص داراییهای آن حدود 11 درصد فاصله دارد که در گروه شرکت های سرمایه گذاری کمترین فاصله را دارااست در صورتی که این فاصله در برخی شرکتها به 90 درصد نیز می رسد.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملی از رشد سالانه 6/44درصدی ارزش بازار و رشد 3/40درصدی ارزش پرتفوی بازار این شرکت خبر دارد و افزود: ارزش بازار شرکت از حدود 12هزار و 671میلیارد ریال سال 82 به 17هزار و 710میلیارد ریال در اردیبهشت ماه جاری رسید.