سرکنسول ایران در مونیخ در بازدید از غرفه کشورمان:

حضور ارکان بازار سرمایه ایران در نمایشگاه Invest 2013 آلمان، در شرایط کنونی نشان دهنده بالندگی و تداوم روند رشد و توسعه این بخش از اقتصاد کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، خلیل خلیلی امیری سر کنسول ایران در مونیخ در جریان بازدید از غرفه بازار سرمایه کشورمان در نمایشگاه Invest 2013 آلمان، ضمن بی سابقه خواندن این اقدام اظهار داشت: حضور ارکان بازار سرمایه ایران در یک نمایشگاه تخصصی خارجی آن هم در سطح کشورهای اروپایی، حرکتی بسیار مثبت و سازنده و حاکی از نگاه بلندمدت مدیران این بخش از اقتصاد ملی است.
وی افزود: تدبیر مدیریت بازار سرمایه و بورس های کشورمان برای حضور در این نمایشگاه مهم مالی، می تواند در معرفی ظرفیت ها و توانمندی های این بخش از اقتصاد ایران به سرمایه گذاران و همتایان خارجی خود در اروپا نقش بسیار زیادی داشته باشد.

خلیلی اظهار داشت: یکی از بهترین راه های جذب سرمایه به کشور و توسعه مبادلات بین المللی، حضور فعالان اقتصادی ایران از جمله بورس ها در این قبیل رویدادها و گردهمایی های بزرگ است و امیدواریم اثرات مثبت این اقدامات، خود را در توسعه فعالیت های آتی بازار سرمایه کشورمان نشان دهد.

سرکنسولی ایران در مونیخ و هیات همراه پس از دیدار از غرفه بازارسرمایه ایران و گفت و گو با مدیران و کارشناسان حاضر در غرفه اظهار داشت: وزارت امور خارجه و از جمله نمایندگی کشورمان در مونیخ آمادگی کامل دارد برای توسعه همکاری های بین المللی به ویژه در بخش بازار سرمایه و بورس ها با بازارهای خارجی، همکاری های لازم را به عمل آورده و تسهیلات مورد نیاز برای این بخش مهم از اقتصاد را فراهم سازد.