سدیدی: «گروه توسعه ملی» رونق تولید را به سودهای زودگذر ترجیح داده است

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با اشاره به اینکه اکنون کشور در شرایط سخت تروریسم اقتصادی به سر می‌برد، افزود: در این شرایط، گروه توسعه ملی به عنوان سرمایه‌گذار از منافع و سودهای زودگذر خود به نفع رونق تولید چشم‌پوشی کرده است.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، دکترسید مهدی سدیدی با همراهی صادق الحسینی، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر روز چهارشنبه هشتم آبان ماه با حضور در کارخانه بهپاک از فرآیند تولید محصولات این کارخانه در شهرستان بهشهر استان مازندران بازدید کردند.

در این مراسم، سدیدی خطاب به مدیران بهپاک، بیان کرد: رفتار گروه توسعه ملی در شرایط سخت تروریسم اقتصادی نشان می‌دهد که به عنوان سرمایه‌گذار از منافع و سودهای زودگذر خود به نفع رونق تولید چشم‌پوشی کرده است و به طور طبیعی توقع داریم که همکاران در خط مقدم تولید نیز، نهایت تلاش را برای حداکثرسازی سود به کار گرفته و هیچ فرصتی را برای افزایش بهره‌وری کاری از دست ندهند.

 

 

مدیرعامل وبانک با تاکید بر لزوم ثبات در مدیریت، بیان کرد: البته این موضوع باید در کنار بحث‌های جانشین‌پروری قرار بگیرد؛ در غیر این صورت ممکن است که شرکت در دامی به نام «تله بنیان‌گذار» بیافتد. «تله بنیان‌گذار» به این معنی است که شرکتی توسط بنیان‌گذارانی ایجاد می‌شود و از آن پس، سازمان داخل تله فکری افراد موسس گیر می‌کند. بنابراین ثبات از این منظر تهدید محسوب می‌شود و اجازه نمی‌دهد که بدنه اصلی شرکت رشد کافی را داشته باشد؛ به ویژه باید به جوانان اجازه رشد و پیشرفت داد.

سدیدی ادامه داد: از نگاه سهام‌داری اکنون ارزش بازار گروه توسعه ملی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است که این رقم با صرفه کنترلی ۵۰ درصدی به رقمی حدود ۹۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. همچنین بهره‌وری باید در تمام بخش‌ها افزایش پیدا کند و ایده‌های جدید اجرایی شود.

در ادامه مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر نیز بیان کرد: شرکت بهپاک از نظر «بومی‌گزینی» نمونه مناسبی به شمار می‌رود و مزایای بسیاری ایجاد کرده است. همچنین ایجاد هرم شایستگی در کارکنانی که بدنه اصلی این شرکت را تشکیل می‌دهند، مزیت مهمی محسوب می‌شود.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که شرکت بهپاک بیشتر و بهتر به زنجیره تامین متصل شود.

شرکت صنعتی بهپاک (سهامی عام) سال ۱۳۴۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس  و در اداره ثبت شرکت‌های شهرستان بهشهر به ثبت رسید. این شرکت در سال ۱۳۷۳ به شرکت سهامی عام تبدیل و از خرداد سال ۱۳۷۴ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. اکنون معاملات سهام شرکت صنعتی بهپاک در بازار دوم فرابورس ایران ایران انجام می‌شود.