رایزن اقتصادی ایران در ایتالیا: واردات تکنولوژی از ایتالیا بهتر از صادرات به این کشور است

رایزن اقتصادی ایران در ایتالیا اهمیت واردات از ایتالیا را بیش از صادرات به این کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه مرکزی، محمد رازی در نشست رایزنان اقتصادی ایران با صاحبان صنایع استان به تکنولوژی مطلوب ایتالیا در رابطه با تولید ماشین‌آلات مدرن اشاره کرد و گفت: واردات تکنولوژی و ماشین‌آلات مدرن از ایتالیا به بالا بردن کیفیت تولید در کشور کمک شایانی می‌کند.

وی افزایش کیفیت تولیدات را بستری برای دست‌یابی به بازارهای جهانی و نیز استفاده از برندهای جهانی دانست و عنوان کرد: با تشکیل joint venture – واحد تجاری مشترکی که توسط دو یا چند مشارکت کننده برای مقصود مشخص تجاری، مالی، یا فنی ایجاد می‌شود – با کشور ایتالیا می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم و تولیدکنندگان و صاحبان صنایع از این فرصت جهت تولید با کیفیت می‌توانند استفاده کنند.

رازی اعزام 13 رایزن به کشورهای مد نظر را اقدامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی توصیف کرد و افزود: در آینده‌ای نزدیک اعزام رایزن به شانگهای، ویتنام، نیجریه، ترکمنستان و… را در برنامه داریم.

به گزارش ایسنا، رایزن اقتصادی ایران در کشور بلاروس نیز توجه به بازار این کشور در حوزه کالایی را با توجه به پیشرفت‌هایی که دارد، لازم دانست.

سیحون، بلاروس را یکی از بازارهایی که تاکنون چندان مورد توجه واقع نشده عنوان کرد و گفت: این کشور همکاری جدی با کشور آلمان دارد و به این جهت در حوزه صنعتی از تکنولوژی مطلوبی برخوردار است.

وی به صادرات 50 درصد از تولیدات این کشور اشاره و بیان کرد: این کشور هچنین در زمینه IT پیشرفت مطلوبی دارد که در این رابطه می‌توانیم تبادل مناسبی را داشته باشیم.

رایزن اقتصادی ایران در کشور بلاروس به صادرات مواد پتروشیمی شازند و محصولات کارخانه آذرآب اراک به این کشور اشاره و بیان کرد: بلاروس در زمینه واردات گل و گیاه، محصولات باغی و سنگ از ایران مستعد است و این مهم باید مد نظر قرار گیرد.