رئیس شورای هماهنگی بانک ها: تجدیدنظر در نرخ سود بانکی زود است/برخی بانک‌ها سود ۲۸ درصد هم می‌دهند.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها با تأکید براینکه فعلاً برای تجدیدنظر در نرخ سود بانکی زود است، گفت: گزارش‌هایی رسیده که حکایت از آن دارد برخی بانک‌ها سودهای ۲۷-۲۸ درصدی هم می‌دهند.
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دکتر عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به اینکه با توجه به گذشت سه ماه از آخرین تصمیم شورای پول و اعتبار برای نرخ سود بانکی آیا بانک ها و بانک مرکزی پیشنهادی برای تغییر نرخ سود به شورا ارائه داده اند؟ اظهار داشت: فعلا زمینه‌ای برای کاهش نرخ سود بانکی وجود ندارد.
وی تغییر نرخ سود را نیازمند فراهم بودن شرایط دانست و گفت: با توجه به اینکه تغییراتی در پیش نیازهای تغییر نرخ سود رخ نداده نمی توان درباره تغییر این نرخ تصمیم خاصی گرفت.
وی تاکید کرد: تغییر نرخ سود از وظایف بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است و اگر این دو نهاد به این جمع بندی برسند که نرخ سود باید تغییر کند، ما حتماً از تصمیم آنها تبعیت می کنیم. همتی در خصوص وضعیت فعلی نرخ سود در نظام بانکی،‌افزود: گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد که خیلی از بانک ها نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت نمی کنند. برخی از بانک ها هستند که نه تنها نرخ های بالاتر از روزشمار مصوب می‌دهند بلکه سود سپرده های یکساله‌شان نیز 27-28 درصد است.