در دیدار وزیر علوم و مدیرعامل گروه توسعه ملی؛ بر همکاری دوجانبه هلدینگ توسعه ملی و بخش پژوهشی وزارت علوم تاکید شد

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با مدیرعامل گروه توسعه ملی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی روز گذشته دکتر مجتبی عزیزیان، مدیرعامل گروه توسعه ملی با حضور در دفتر دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با وی دیدار و گفتگو کرد. در این نشست که دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزارتخانه نیز حضور داشت طرفین پیرامون همکاری های دوجانبه گروه توسعه ملی در راستای بهره گیری هر چه بیشتر شرکت های زیرمجموعه گروه از ظرفیت های پژوهشی پژوهشکده ها و موسسات تحقیقاتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دکتر عزیزیان در این جلسه مشورتی به شرح ظرفیت ها و نیازهای شرکت های زیرمجموعه گروه توسعه ملی به پژوهش های کاربردی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی پرداخت و افزود: با استفاده از ظرفیت های نوین دانش بنیان که از دل جامعه دانشگاهی و پژوهشی بیرون می آید، می توانیم به ارتقای اقتصاد دانش بنیان در چشم انداز رشد و پیشرفت گروه توسعه ملی کمک کنیم.
زلفی گل نیز با استقبال از این موضوع، از راه اندازی سامانه «نان» متشکل از ۳ کلمه “نظام”  “ایده ها” و “نیازها” خبر داد.
به گفته وزیر علوم، هدف و ماموریت اصلی این سامانه، ایجاد پیوند میان جامعه صنعتی و پژوهشی کشور است که از برنامه های راهبری وزارت علوم دولت سیزدهم به شمار می رود.
دکتر صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم نیز پیشقدم شدن هلدینگ گروه توسعه ملی برای ارتقای سطح دانش این بخش بزرگ صنعتی و برقراری ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه توسط این هلدینگ را ستودنی دانسته و ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک با برگزاری جلسات مستمر میان کارشناسان این هلدینگ و پژوهشگران دانشگاهی به تفاهم نامه های همکاری ارزشمندی در راستای ارتقای اقتصاد دانش بنیان خواهیم رسید.