حفظ اشتغال، نقطه قوت مارگارین در روزهای تحریم

در جریان بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از شرکت مارگاین:حفظ اشتغال، نقطه قوت مارگارین در روزهای تحریم

اقتصاد ایران که در سه سال اخیر با شدیدترین تحریم‌ها مواجه بوده ، در سال‌جاری با شرایط متفاوت‌تری روبه‌رو شده است. در کنار تمام مشکلات و تنگناها، شیوع کرونا نیز آسیب زیادی به بخش‌های اقتصادی و کسب و کارها وارد کرد و پس از یک دوره ثبات نسبی دوباره در میانه پاییز اوج گرفت و کشور را به تعطیلی کشاند. اما در همین روزها چرخش چرخ‌های تولید توسط جهادگران تولید به چرخش خود ادامه داد و شرکت مارگارین نقش به سزایی در چرخش چرخ تولید داشت.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی  به نقل از بیدنا در جریان بازدید بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، حسین توکلی  معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از همراهان از شرکت مارگارین در خصوص وضعیت روغن خوراکی در کشور و نقش کارخانه مارگارین در این صنعت سخنانی به میان آمد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور :مواد اولیه شرکت مارگارین متناسب با سهم تولیدی تامین می‌شود

بابک دین‌پرست در حاشیه بازدید از این کارخانه در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت در عرصه تولید روغن یک شرکت بسیار قدیمی است و وارد شصتمین سال تولید خود شده است . به گفته او پایداری اشتغال در این مجموعه و تمام مجموعه‌ها و کارخانه‌های این چنینی بسیار ارزشمند است. او بر نقش مارگارین در این زمینه تاکید کرد و گفت: یکی از توفیقات خوب این شرکت این بوده که توانسته با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و کرونا اشتغال یک هزار نفری خود را حفظ کند. معاون وزیر کشور در پاسخ به خبرنگار فراز مبنی بر نقش مارگارین در دورانی که مردم با کمبود روغن در بازار مواجه بودند گفت: «این شرکت به دلیل کمبود مواد اولیه ناشی از تحریم‌ها و کرونا که تامین مواد را سخت کرده است با ۴۵ درصد ظرفیت خود مشغول به کار است. او در ادامه از این موضوع ابراز خرسندی کرده و گفت: اتفاق بسیار خوبی است که شرکت محصولات خود را به بازار عرضه می‌کند. مشکلات این شرکت در زمینه تسهیلات بانکی در ستاد تسهیل مطرح و بررسی می‌شود.

دین پرست همچنین در خصوص تامین مواد اولیه اظهار داشت؛ با توجه به این که ۹۰ درصد مواد اولیه تولید روغن، وارداتی است در شرایط تحریمی تامین ارز کار بسیار دشواری است که این امر با تلاش جهاد کشاورزی، وزارت صمت و بانک‌های عامل محقق شده و به تناسب میزان تولید و سهم بازار این شرکت در بازار روغن قطعاً مواد اولیه آنها تأمین خواهد شد.

حسن خلخالی مدیرعامل مارگارین: سهم ما از بازار روغن خوراکی در کشور ۱۰ درصد است

خلخالی مدیرعامل شرکت مارگارین در حاشیه بازدید معاون وزیر کشور نیز در گفت‌وگو با فراز گفت: مارگارین در حال حاضر ۱۰ درصد نیاز مصرفی کشور را تامین می‌کند. او در ادامه ضمن تاکید بر عدم کاهش سهم مارگارین در توزیع مواد از کاهش نسبت کل کشور در تولید روغن خبر داد و گفت به تبعیت از آن سهم مارگارین نیز کاهش یافته است. حسن خلخالی چندی پیش نیز  اذعان کرده بود روغن مصرفی کشور تا پایان سال تامین است.

حال با وجود همه این مشکلات مارگارین همچنان در چشم‌اندازی که برای خود در نظر گرفته بر سه هدف «جایگاه اول در روغن تخصصی»، «جایگاه دوم در روغن خانوار» و ایجاد سود پایدار برای سهامداران تاکید می‌کند.