حضور پررنگ گروه توسعه ملی در نمایشگاه تخصصی ازبکستان

در نمایشگاه تخصصی ازبکستان رقم خورد:

حضور پررنگ گروه توسعه ملی در نمایشگاه تخصصی ازبکستان

همزمان با برگزاری سیزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و ازبکستان از تاریخ  20 تا 22 آذر نمایشگاه تخصصی تاشکند با حضور 37 شرکت در چند گروه کالایی و در محیطی با مساحت ۵۰۰ متر مربع برگزار شد؛ در این رویداد، شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز در راستای سیاست‌های تولید محور حضور پررنگی داشت.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، نمایشگاه تخصصی کالاهای جمهوری اسلامی ایران با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، حمید نیرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان، فرقت رحیم اف معاون وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان، بهادر عبدالله‌ اف سفیر ازبکستان در ایران و تجار و بازرگانان دو کشور در «مرکز نمایشگاهی اینترنشنال هتل» تاشکند برگزار شد.

وزیر صمت که برای امضای چند تفاهم‌نامه همکاری به پایتخت ازبکستان سفر کرده بود، از غرفه گروه توسعه ملی بازدید کرد و از نزدیک با سطح توانمندی شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی در توسعه صادرات محصولات به کشورهای حوزه CIS آشنا شد. همچنین بیش از ۱۰۰ هیات تجاری ایرانی وزیر صنعت، معدن و تجارت را در این سفر همراهی می‌کردند.

در جریان برگزاری این رویداد، ‌شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ‌های چندرشته‌ای ایران با حضور یکپارچه در نمایشگاه تاشکند، شرکت‌های تولیدی دارای پتانسیل‌ صادراتی خود را در غرفه‌ای مشترک به متراژ 60 متر مربع همراهی کرد. در این میان، مذاکرات بین شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی با تجار ایرانی مقیم ازبکستان و تجار ازبک برای فروش صادراتی محصولات شرکت‌ها آغاز شد.

شرکت‌های پتروشیمی شازند در حوزه صنعت مواد و محصولات شیمیایی، پاکسان در بخش صنعت شوینده و بهداشتی، مارگارین در صنعت روغن و سیمان مازندران به نمایندگی از گروه توسعه ملی در این رویداد حضور داشتند و به ارائه مشخصات محصولات خود پرداختند. همچنین پویش میدانی بازارهای شوینده، بهداشتی و روغن‌های خوراکی در سطح پایتخت این کشور، انجام شد.

شرکت‌های ایرانی حاضر در این رویداد، از سفیر ایران در ازبکستان خواستند تا مراودات مالی بین دو کشور را تسهیل، تعرفه‌های منطقی برای محصولات شوینده، بهداشتی و روغن تعیین و تعرفه‌های ترجیحی را برای صنعت سیمان ایجاد کند.

در سیزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و ازبکستان تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت، سرمایه‌گذاری خارجی، موارد گمرکی، نیرو، نفت، گاز و انرژی بین دو کشور به امضا رسید.

لینک گزارش تصویری:

https://b2n.ir/349114