تقسیم سود حداکثری در مجمع وبانک، دستاورد استراتژی ثبات و توجه به تولید توسعه گرا

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به منظور بررسی عملکرد سال مالی ۱۳۹۷صبح روز گذشته در محل تالار اندیشه حوزه هنری با حضور ۸۴/۶ درصدی اعضا برگزار شد.
به گزارش واحد روابط عمومی، سیدمهدی سدیدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی درباره عملکرد سال مالی ۱۳۹۷ این شرکت به مجمع توضیح داد و گفت: یکی از مواردی که به آن توجه ویژه ای داریم، «تولید توسعه گرا» است و از گزارشات عملکردی خود تورم زدایی کرده ایم تا در واقعیت فضای تولید باشیم. بر این اساس، بر افزایش تولید و کاهش بهای تمام شده تمرکز کرده ایم و بر اساس محاسباتی که داشتیم در تناژ تولیدی رشد داشته ایم و وضعیت شرکت های زیر مجموعه، مطلوب است.
ایشان استراتژی این گروه را «استراتژی ثبات» خواند و افزود: با کسانی که بر مبنای آرمان ما حرکت می کنند و قلب شان برای تولید و توسعه کشور، می تپد همراهی می‌کنیم.
مدیرعامل «وبانک» در ادامه افزود: در سال ۹۸ رشد ۶۰ درصدی قیمت سهم و ارزش روز دارایی ها را شاهد بودیم و بر اساس آخرین محاسبات ارزش روز دارایی های ما به ازای هر سهم ۶۳۳تومان است.
وی گفت: از مواردی که مکلف به اجرای آن هستیم موضوع واگذاری دارایی هاست که باجدیت و شفافیت پیگیر آن هستیم که با توجه به اینکه میزان سود اوری در شرکت های ما به صورت یکنواخت نیست، باید مدلی را پیش ببریم که واگذاری ها اصولی باشد.
سدیدی درباره عملکرد مالی شرکت هم گفت: در سال مالی ۹۷ موفق به تحقق ۱۸۰۰ میلیارد تومان درآمد شدیم که ۶۰۰ میلیارد تومان از این درآمد ناشی از سود فروش سرمایه گذاری ها و ۱۲۰۰ میلیارد ناشی از سود دریافتی بوده است.
۲۵ شرکت بورسی داریم و از سهام شرکت ها حمایت می کنیم و بازارگردانی سهام شرکت ها را انجام می دهیم
مدیرعامل گروه توسعه ملی گفت: بهای تمام شده سرمایه گذاری های ما ۳۳۰۰ میلیارد تومان بوده است و اکنون ارزش بازار سرمایه گذاری های ما ۶۷۰۰ میلیارد تومان است و ارزش روز دارایی های ما به ازای هرسهم ۶۳۳ تومان است.
ایشان افزود: علی رغم رشد هایی که در ارزش سهام ما تاکنون اتفاق افتاده است ارزش بازار ۱۰ هزار میلیارد تومانی با توجه به ارزش روز دارایی ها و سرمایه گذاری هایی که داریم دور از دسترس نیست در حال حاضر در بخش شوینده ۱۵ درصد بازار در روغن ۱۵ درصد بازار در لبنیات ۲۵ درصد بازار در تایر ۴۵ درصد بازار کشور را به واسطه سرمایه گذاری هایی که داریم در اختیار داریم و به واسطه دارا بودن سهام بانک اقتصاد نوین که انتظار داریم به زودی مدیریت آن را در اختیار بگیریم ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار ما خواهد بود که مدیریت تمام این سرمایه گذاری و هدف گذاری هایی که عملیاتی کردیم نوید بخش تدوام روز های خوش و سود سازی در مجموعه ماست.

مجمع سرمایه گذاری گروه توسعه ملی پس از رایزنی های صورت گرفته به ازای هر سهم ۶۸۵ ریال معادل ۹۰ درصد سود قابل تقسیم را تقسیم کرد.

[/fusion_text]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]