تقدیر از اقدامات بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد ضدعفونی ایران

در جریان بازدید فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران از پاکسان رخ داد:

تقدیر از اقدامات بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد ضدعفونی ایران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران به‌منظور بررسی اقدامات و ظرفیت‌های شرکت پاکسان وابسته به خانواده بزرگ گروه توسعه ملی، از بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده شوینده و مواد ضدعفونی کشور و استان تهران بازدید کرد.

در این بازدید که مجید محسنی مجد مدیرعامل گروه توسعه صنایع بهشهر، برخی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران و گروهی از مدیران و اعضای هیات مدیره گروه توسعه صنایع بهشهر و پاکسان نیز حضور داشتند، علیرضا زالی با اشاره به شیوع کرونا در کشور و تلاش‌ بخش‌های درمان و صنعت، گفت: با شیوع این بیماری شاهد برنامه‌های خلاقانه و مبتکرانه با اتکا به مسئولیت‌پذیری اجتماعی در کشور بودیم و ازجمله بخش‌هایی که نقش مثبت، مشارکتی و بسزایی داشتند، تولیدکنندگان صنعت شوینده بودند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران با اشاره به تلاش‌های نویدبخش و کار و کوشش شبانه‌روزی در گروه توسعه صنایع بهشهر، اظهار کرد: شرکت‌های تولیدکننده این گروه و خصوصاً پاکسان در تمام طول تعطیلات به طور مستمر تولید را ادامه دادند و این در حالی بود که شرکت‌های تولیدکننده شوینده در تعطیلات فروردین، باید برنامه اورهال سالانه خود را اجرا می‌کردند، اما به دلیل نیاز کشور، کنترل بازار مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده و جلوگیری از فرصت‌طلبی سود جویان، بدون وقفه و‌ یکسره مشغول به تولید و فعالیت بودند.

وی افزایش تولید مواد ضدعفونی‌کننده در کنار سایر محصولات مرتبط نظیر صابون را قابل‌تأمل عنوان کرد و گفت: این اقدام در حالی انجام شده که کلیه واحدهای تولیدی ملزم به رعایت حداکثری اصول بهداشتی در زمان فعالیت هستند؛ از این ‌رو بهره‌گیری از روش‌های مکانیزه و استفاده حداقلی از نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفته است.

زالی بیان کرد: فرمولاسیون محصولات پاکسان با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی همخوانی مناسبی دارد و تنوع محصول نیز زیاد است. همچنین، بخشی از این محصولات در مکان‌های عمومی به‌صورت رایگان توزیع می‌شود و امیدواریم که این فعالیت، برای اقشار کم‌برخوردار و کم‌درآمد، ادامه داشته باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا شهر تهران با اشاره به توانمندی‌های انبار و لجستیک شرکت پاکسان، گفت: آنچه از خطوط تولید، انبارها و امکانات لجستیکی پاکسان مشاهده شد، حاکی از استمرار در تولید دارد و امیدوارم این شرکت بخش بزرگی از نیازهای فردی و اجتماعی جامعه را رفع کند.

زالی درباره آخرین وضعیت کرونا در تهران اعلام کرد: در تهران علاوه بر آمارهای متعارف که شبیه به دیگر کشورها است، برخی رفتارهای متفاوت نیز وجود دارد که متأسفانه منحنی ابتلا به کرونا را به دلیل ترددهای غیرضروری و حجم قابل‌توجه جمعیت درون‌شهری، دچار تنش‌های سینوسی کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم تلاش شبانه‌روزی بخش‌های مدیریتی، تولید و توزیع را ماحصل همتی بلند عنوان و اظهار کرد: همت بلند مدیران، کارکنان و خصوصاً کارگران پاکسان در کنار وطن‌دوستی و احساس مسئولیت‌پذیری، موجب شده تمام سختی‌ها و کار در شیفت‌های پی‌درپی به جان خریده شود.

مجید محسنی مجد مدیر عامل گروه توسعه صنایع بهشهر نیز در حاشیه این بازدید، گفت: حسب منویات مقام معظم رهبری(مدظله) در خصوص اهمیت سلامت جامعه و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی موفق شدیم با کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی در هر چهار شرکت تولیدکننده شوینده مجموعه، علاوه بر تولید محصولات شوینده بیش از ۵٠ درصد از ظرفیت تولید را به محلول و ژل ضد عفونی‌کننده اختصاص دهیم که این مهم برای جلوگیری از کمبود محصولات شوینده کشور و کاستن از دغدغه‌های مردم انجام شد.

به گفته مدیر عامل گروه توسعه صنایع بهشهر، پاکسان ظرفیت تولید روزانه ۱۱۰ تن مواد ضد عفونی‌کننده را دارد.